Aktuálně

 

09. 01. 2014

Indonésie: Křesťanům bylo o Vánocích bráněno ve vstupu do vlastních modliteben

 

 
Oznámení informující o uzavření modlitebny v Cimahi, Západní Jáva (fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morningstar News, The Jakarta Globe, The Jakarta Post)

 

Členům několika společenství v indonéské provincii Západní Jáva bylo loni v prosinci zabráněno v účasti na slavnostních vánočních bohoslužbách v jejich vlastních modlitebnách. Na jiných místech hlídkovaly v okolí církevních budov stovky policistů a dalších příslušníků bezpečnostních složek ve snaze zajistit křesťanům bezpečnost.

 

Členové společenství GKI Yasmin v Bogor (Západní Jáva) se nakonec sešli k oslavě Kristova narození v provizorním přístřešku. Před plánovanou bohoslužbou jejich modlitebnu zapečetily místní úřady a dodržování zákazu na místě zajišťoval oddíl policistů – navzdory rozhodnutí Nejvyššího soudu ve prospěch křesťanů. Přestože společenství v roce 2006 obdrželo povolení k provozu modlitebny, úřad místní samosprávy se v reakci na protesty místních obyvatel a stoupenců ‚tvrdé linie‘ rozhodl rozhodnutí soudu ignorovat. Pro společenství však existuje jiskřička naděje: nový starosta Bogoru, který by měl nastoupit do úřadu v dubnu, přislíbil, že „situaci přezkoumá“.

 

Také budova společenství Isa Almaish v Cimahi v provincii Západní Jáva byla 13. prosince úředně zapečetěna, přestože ji křesťané využívali k bohoslužbám již několik desítek let. Na vstupní bránu bylo připevněno oznámení, ve kterém se uvádí: „Tato budova je [klasifikována jako] obytná a nesmí být využívána k bohoslužbám nebo podobným aktivitám.“ Představitelé společenství předložili žádost o vydání povolení již dávno, ale schvalovací proces sužují byrokratické problémy a stále se protahuje, což je v Indonésii u podobných žádostí podávaných křesťany běžné. V týdnech před uzavřením budovy došlo ke dvěma rozsáhlým demonstracím, jejichž účastníci vyjadřovali svůj nesouhlas s využíváním obytného domu k náboženským účelům. Podle posledních zpráv se členové společenství v současné době scházejí v menších skupinkách.

 

Modlete se za skutečný průlom v celé situaci. Proste, aby Bůh v této převážně muslimské zemi zajistil svému lidu možnost společného scházení. Poděkujte Bohu za pevnou víru místních křesťanů, kteří se navzdory veškerému protivenství a pronásledování i nadále společně scházejí a vzdávají mu chválu. Modlete se, aby Bůh obdařil církevní vedoucí v jejich službě moudrostí, aby mohli být světlem pro svá společenství i pro všechny místní obyvatele, kteří se jim a jejich Pánu protiví.

 

Více informací o pronásledované církvi v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.