Aktuálně

 

09. 01. 2014

Indonésie: Křesťanům bylo o Vánocích bráněno ve vstupu do vlastních modliteben

 

 
Oznámení informující o uzavření modlitebny v Cimahi, Západní Jáva (fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morningstar News, The Jakarta Globe, The Jakarta Post)

 

Členům několika společenství v indonéské provincii Západní Jáva bylo loni v prosinci zabráněno v účasti na slavnostních vánočních bohoslužbách v jejich vlastních modlitebnách. Na jiných místech hlídkovaly v okolí církevních budov stovky policistů a dalších příslušníků bezpečnostních složek ve snaze zajistit křesťanům bezpečnost.

 

Členové společenství GKI Yasmin v Bogor (Západní Jáva) se nakonec sešli k oslavě Kristova narození v provizorním přístřešku. Před plánovanou bohoslužbou jejich modlitebnu zapečetily místní úřady a dodržování zákazu na místě zajišťoval oddíl policistů – navzdory rozhodnutí Nejvyššího soudu ve prospěch křesťanů. Přestože společenství v roce 2006 obdrželo povolení k provozu modlitebny, úřad místní samosprávy se v reakci na protesty místních obyvatel a stoupenců ‚tvrdé linie‘ rozhodl rozhodnutí soudu ignorovat. Pro společenství však existuje jiskřička naděje: nový starosta Bogoru, který by měl nastoupit do úřadu v dubnu, přislíbil, že „situaci přezkoumá“.

 

Také budova společenství Isa Almaish v Cimahi v provincii Západní Jáva byla 13. prosince úředně zapečetěna, přestože ji křesťané využívali k bohoslužbám již několik desítek let. Na vstupní bránu bylo připevněno oznámení, ve kterém se uvádí: „Tato budova je [klasifikována jako] obytná a nesmí být využívána k bohoslužbám nebo podobným aktivitám.“ Představitelé společenství předložili žádost o vydání povolení již dávno, ale schvalovací proces sužují byrokratické problémy a stále se protahuje, což je v Indonésii u podobných žádostí podávaných křesťany běžné. V týdnech před uzavřením budovy došlo ke dvěma rozsáhlým demonstracím, jejichž účastníci vyjadřovali svůj nesouhlas s využíváním obytného domu k náboženským účelům. Podle posledních zpráv se členové společenství v současné době scházejí v menších skupinkách.

 

Modlete se za skutečný průlom v celé situaci. Proste, aby Bůh v této převážně muslimské zemi zajistil svému lidu možnost společného scházení. Poděkujte Bohu za pevnou víru místních křesťanů, kteří se navzdory veškerému protivenství a pronásledování i nadále společně scházejí a vzdávají mu chválu. Modlete se, aby Bůh obdařil církevní vedoucí v jejich službě moudrostí, aby mohli být světlem pro svá společenství i pro všechny místní obyvatele, kteří se jim a jejich Pánu protiví.

 

Více informací o pronásledované církvi v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.