Aktuálně

 

10. 01. 2014

Írán: Křesťané oslavili Vánoce ve vězení

 

 
Faršíd Fathi (fotografie: FreeFarshid.org)

(Mohabat News)

 

Na Štědrý večer se skupina věřících shromáždila v bytě br. Hosseiniho, když na slavnostní setkání náhle vtrhli příslušníci íránských bezpečnostních složek a křesťany pozatýkali. Policisté v civilu prohledali účastníky akce i samotný byt; při razii zabavili všechny křesťanské knihy, CD, notebooky a také satelitní televizní přijímač. Policisté varovali sousedy, kteří se nedobrovolně stali svědky razie, aby o události s nikým nemluvili. Nakonec prohledali byt i sousedům, otce rodiny navíc uráželi a bili. Podle poslední zprávy není známo, kde a v jakém stavu se zadržení křesťané nacházejí. V posledních letech je na křesťany vyvíjen stále větší nátlak, o Vánocích jim bylo vyhrožováno a celou řadu křesťanů policisté bedlivě sledují. Mnozí dokonce oslavili narození Krista ve vězení, v odloučení od svých rodin a blízkých. Jeden z nich, Faršíd Fathi, je uvězněn od roku 2010. V nedávném otevřeném dopise určeném křesťanům napsal:

 

„Drazí bratři a sestry, slavíme Vánoce ve vězení. Je to pro nás čest a prožíváme přitom radost, která překračuje veškeré chápání. Rok 2013 se chýlí ke konci a jsme Pánu nesmírně vděční za všechno, co nám v jeho průběhu daroval. Rok 2013 pro mě byl ‚rokem zjevení‘. Do roku 2014 vyhlížím s napjatým očekáváním – pojmenoval jsem si ho ‚rok Boží přítomnosti‘. Bůh nás povolává, abychom kráčeli před ním a byli bez úhony, jak řekl Abrahamovi. Kráčet před ním je velmi sladké a vzrušující. Život plný vytrvalosti, strastí, překážek, pohrom, bití, věznění, bezesných nocí, hladu, [ale také] čistoty, poznání, trpělivosti, laskavosti, Ducha svatého, skutečné lásky, pravdivosti v mluvení, Boží moci… Pokud toto čtete, drazí bratři a sestry, připravte se na velmi vzrušující cestu, kterou v roce 2014 zažijete. Velice vám děkuji, že na mě stále pamatujete i po těch 1100 dnech [strávených ve vězení]. Bůh vám žehnej, váš bratr Faršíd.“

 

Období Vánoc skončilo a další nás čeká až za rok. Přesto pamatujte na bratry a sestry, kteří pro svou víru v Dítě Ježíše trpí ve vězení. Kéž svěří svou nejistou budoucnost našemu Bohu, který důvěrně zná jejich životy do nejmenších podrobností. Přimlouvejte se za nedávno zadržené křesťany, aby mohli být brzy propuštěni na svobodu. Modlete se, aby Bůh žehnal také Faršídovi. Kéž je nadcházející rok skutečně rokem, ve kterém tento uvězněný bratr, stejně jako další zadržení íránští křesťané, prožívají Boží přítomnost velmi skutečným a hmatatelným způsobem.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu a povzbuzení Faršídovi, br. Hosseinimu a dalším Íráncům uvězněným pro svou víru, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Jay M. Rasooli a Cady H. Allen: Lékař z Kurdistánu

 

Příběh o obrácení muslimského mullaha.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Íránu, doporučujeme vám elektronický titul Lékař z Kurdistánu – k objednání použijte online formulář.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 23 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


Mili, Bratislava (14.01.2014 23:07:25)
Drahy Ocinko Nebesky, chvalim a oslavujem ta za to aky si k nam milostivy a laskavy! Chvalim ta za tvoju vernost a lasku, za tvoju dobrotivost a pomoc. Chcem ti dakovat za to, ze pri krestanoch, ktori su za svoju vieru vazneni, Ty stojis a bdies nad nimi, za to, ze ich nikdy nenechas samych!
Dakujem za tvoje povzbudenia aj slova, ktore im Ty davas.
Prosim daj im do srdca tvoju radost, tvoju nadej a tvoju istotu, ze Ty sa postaras o ich rodiny a pribuznych a dakujem ti, ze to tak aj spravis! dakujem, ze v tebe mame istotu nad kazdu istotu a ze Ty si BOHOM.
mocne sa dokonavaj pri Farshidovi, dr. Hosseinovi a inych bratoch. Daj im prosim moznost spievat chvaly tebe na slavu a mat spolocenstvo aj vo vazeni. prosim ta v drahom mene Jezisa Krista!
dakujem za tvoju krv drahy Jezis! prikryvam aj tychto sudencov v KRISTU tvojou drahocennou krvou a prosim o tvoju silnu pritomnost aj nadalej vo vazeni aj pre nich a aj pre ich rodiny! nech sa BOH oslavi v Irane! dakujeme za to drahy Ocinko co tam uz robis!
amen!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.