Aktuálně

 

11. 01. 2014

Čína: Alimu-ťiang Imi-tchi – aktuální informace

 

 
Alimu-ťiang Imi-tchi (fotografie: Open Doors)

(Open Doors)

 

Tento měsíc zahájí Alimu-ťiang Imi-tchi již šestý rok pobytu ve vězení. V roce 2009 byl obviněn z „prozrazování státních tajemství zahraničním organizacím“, podle všeobecně rozšířeného názoru však byly skutečnými důvody zatčení aktivní šíření evangelia a vedení církve v ujgurské části čínského severozápadu.

 

Alimu-ťiang se ocitl ve vězení v lednu 2008 a v roce 2009 byl odsouzen k 15 letům odnětí svobody. Manželka Gulnur ho mohla poprvé navštívit až v dubnu 2010. Přivedla s sebou syna, kterému byly v té době čtyři roky a otce stěží poznal. Podle poslední zprávy smí Gulnur od té doby manžela navštěvovat maximálně jednou měsíčně.

 

Uplynulých šest let bylo pro celou rodinu nesmírně náročných, Bůh se však o ně staral. Gulnur nás nedávno informovala, že sehnala novou práci a že její matka přijala Krista! Také nám vyprávěla, jaké povzbuzení přijímá z mnohých modliteb bratří a sester po celém světě i z podpory místních věřících.

 

Zatímco rodina vstupuje do dalšího roku s Alimu-ťiangem za mřížemi, uchovávejte ji i nadále ve svých srdcích. Modlete se, aby byl Alimu-ťiang brzy propuštěn na svobodu, aby se mohl znovu shledat se svou ženou a dětmi. Kéž celou rodinu posilují modlitby zahraničních křesťanů a ať bytostně prožívají, že ve svém zápase nejsou osamoceni. Vzdejte Bohu chválu za obrácení matky Gulnur. Modlete se, aby její víra rostla a vydala bohatou úrodu. Kéž Bůh také žehná Gulnur v nové práci. Proste o zvláštní požehnání pro děti, které v každodenním životě postrádají svého pozemského otce… aby vzhlížely k Otci nebeskému, který o ně bude pečovat.

 

Když se budete za tuto rodinu modlit, zvažte, zda neposlat Alimu-ťiangovi krátký vzkaz k povzbuzení ve víře. Dopisy (v angličtině) zasílejte na adresu:

 

Alimujiang Yimiti
Section 11, The Xinjiang No. 3 Prison
No.1339, Dongzhan Road, Urumqi City
Xinjiang Uyghur Autonomous Region 830013
CHINA

 

Podrobnější informace o psaní dopisů vězňům naleznete na našem webu (stránka „Writing to Prisoners“, viz odkaz níže).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.