Aktuálně

 

16. 01. 2014

Srí Lanka: Křesťané terčem několika útoků

 

 
Modlete se, aby Bůh chránil křesťanská společenství na Srí Lance (fotografie: Wikimedia Commons / Delboy59)

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, BBC)

 

Naši křesťanští bratři a sestry na Srí Lance se v uplynulých týdnech stali terčem několika útoků.

 

21. prosince přibližně o půlnoci někdo vhodil dvě zápalné lahve do pastorova bytu v Ahangama v distriktu Galle. Pastor ani nikdo z jeho rodiny naštěstí nebyl zraněn.

 

Na Štědrý večer útočníci napadli tři společenství na jihu země. Pastora společenství v Angunukolapalassa v distriktu Hambanthota obklíčilo více než 300 vesničanů a buddhistických mnichů s požadavkem, aby zrušil veškeré naplánované vánoční bohoslužby. Ten samý večer neznámí útočníci házeli petardy na církevní pozemek a sousední pastorovu rezidenci v Hikkaduwa, distrikt Galle. Terčem útoků se stala ještě jedna modlitebna ve stejné osadě: výtržníci házeli na budovu kameny a rozbili několik oken.

 

O několik dní později (27. prosince) se přibližně 200 demonstrantů dožadovalo ukončení výstavby modlitebny v Buttala v distriktu Monaragala. Přestože na místě zasáhli policisté a další složky, situace zůstává napjatá a podle posledních zpráv byla výstavba dočasně pozastavena.

 

12. ledna došlo k útoku na dvě modlitebny v Hikkaduwa (na stejném místě jako zmíněné dva ze tří útoků na Štědrý den). Dav čítající přibližně 300 osob se vrhl na obě církevní budovy a začal na ně házet kameny. Útočníci spálili nebo jiným způsobem zničili také křesťanskou literaturu, hudební nástroje a další majetek. Mezi demonstranty se nacházelo několik buddhistických mnichů, kteří prohlašovali, že přítomnost křesťanů v oblasti je nelegální. Ve stejný den v Pitipana v distriktu Colombo neznámí útočníci v časných ranních hodinách zapálili dům, ve kterém se křesťané sešli k modlitbám. Na dveře modlitebny připevnili varovný vzkaz. Oheň se naštěstí podařilo uhasit dříve, než způsobil vážné škody.

 

Útoků na Srí Lance stále přibývá. Modlete se, aby srdce i mysli našich bratří a sester v Kristu střežil Boží pokoj převyšující každé pomyšlení (Filipským 4,7). Kéž se křesťané v této zemi neuchylují k násilí, ale naopak se stanou příkladem Kristovy lásky a útočníkům odpustí. Poděkujte Bohu za to, že chránil své děti před vážnými zraněními a proste jej za pokračující ochranu před dalšími útoky. Modlete se také za policii a ostatní státní orgány, aby jejich příslušníky obdařil moudrostí, aby mohli prosazovat spravedlnost a usilovat o pokoj pro všechny srílanské občany.

 

Více informací o zkouškách, kterým je naše křesťanská rodina na Srí Lance vystavena, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.