Aktuálně

 

16. 01. 2014

Srí Lanka: Křesťané terčem několika útoků

 

 
Modlete se, aby Bůh chránil křesťanská společenství na Srí Lance (fotografie: Wikimedia Commons / Delboy59)

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, BBC)

 

Naši křesťanští bratři a sestry na Srí Lance se v uplynulých týdnech stali terčem několika útoků.

 

21. prosince přibližně o půlnoci někdo vhodil dvě zápalné lahve do pastorova bytu v Ahangama v distriktu Galle. Pastor ani nikdo z jeho rodiny naštěstí nebyl zraněn.

 

Na Štědrý večer útočníci napadli tři společenství na jihu země. Pastora společenství v Angunukolapalassa v distriktu Hambanthota obklíčilo více než 300 vesničanů a buddhistických mnichů s požadavkem, aby zrušil veškeré naplánované vánoční bohoslužby. Ten samý večer neznámí útočníci házeli petardy na církevní pozemek a sousední pastorovu rezidenci v Hikkaduwa, distrikt Galle. Terčem útoků se stala ještě jedna modlitebna ve stejné osadě: výtržníci házeli na budovu kameny a rozbili několik oken.

 

O několik dní později (27. prosince) se přibližně 200 demonstrantů dožadovalo ukončení výstavby modlitebny v Buttala v distriktu Monaragala. Přestože na místě zasáhli policisté a další složky, situace zůstává napjatá a podle posledních zpráv byla výstavba dočasně pozastavena.

 

12. ledna došlo k útoku na dvě modlitebny v Hikkaduwa (na stejném místě jako zmíněné dva ze tří útoků na Štědrý den). Dav čítající přibližně 300 osob se vrhl na obě církevní budovy a začal na ně házet kameny. Útočníci spálili nebo jiným způsobem zničili také křesťanskou literaturu, hudební nástroje a další majetek. Mezi demonstranty se nacházelo několik buddhistických mnichů, kteří prohlašovali, že přítomnost křesťanů v oblasti je nelegální. Ve stejný den v Pitipana v distriktu Colombo neznámí útočníci v časných ranních hodinách zapálili dům, ve kterém se křesťané sešli k modlitbám. Na dveře modlitebny připevnili varovný vzkaz. Oheň se naštěstí podařilo uhasit dříve, než způsobil vážné škody.

 

Útoků na Srí Lance stále přibývá. Modlete se, aby srdce i mysli našich bratří a sester v Kristu střežil Boží pokoj převyšující každé pomyšlení (Filipským 4,7). Kéž se křesťané v této zemi neuchylují k násilí, ale naopak se stanou příkladem Kristovy lásky a útočníkům odpustí. Poděkujte Bohu za to, že chránil své děti před vážnými zraněními a proste jej za pokračující ochranu před dalšími útoky. Modlete se také za policii a ostatní státní orgány, aby jejich příslušníky obdařil moudrostí, aby mohli prosazovat spravedlnost a usilovat o pokoj pro všechny srílanské občany.

 

Více informací o zkouškách, kterým je naše křesťanská rodina na Srí Lance vystavena, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.