Aktuálně

 

24. 01. 2014

Indie: Křesťané terčem násilných útoků

 

 
Indičtí křesťané dlouhodobě čelí výhrůžkám a násilnostem hinduistických radikálů.

(Hlas mučedníků Kanada, Hlas mučedníků USA, The Hindu, National Council of Churches in India)

 

Radikální hinduisté měli v posledních týdnech na svědomí několik incidentů namířených proti místním křesťanům. Na 1. svátek vánoční přibližně 20 extrémistů proniklo do bytu, ve kterém se skupina věřících shromáždila k modlitbám. Útočníci křesťanům sebrali a roztrhali Bible a po celou dobu na ně křičeli, proklínali je a obviňovali je z „ničení hinduistické kultury“. Nakonec hinduisté přivolali místní policii a nařkli křesťany z „násilných konverzí“. Policisté na místě zadrželi čtyřiadvacetiletého pastora Ardžunu a dalších pět křesťanů a jako důkazní materiál zabavili 20 nalezených Biblí. Všech šest křesťanů bylo následující den propuštěno na kauci, stíhání však stále pokračuje.

 

Ve spolkovém státě Ándhrapradéš radikálové vyzbrojení meči, noži a holemi 30. prosince fyzicky napadli pastora s manželkou. Muže zranili a v kritickém stavu ho opustili. Pastor Namha Mosses, jeho žena Suvartha a jejich sedmiletá dcera spali ve svém bytě, když přibližně v jednu hodinu ráno uslyšeli zaklepání na dveře. Když pastor Namha otevřel, útočníci ho několikrát bodli do břicha a do zad, přičemž zasáhli játra, ledviny a další vnitřní orgány. Suvartha přispěchala manželovi na pomoc, útočníci se však obrátili i proti ní a způsobili jí řezné rány na hlavě a na rukou. Sousedé přivolali pro zraněné manžele záchranku a oba byli převezeni do nemocnice v Hajdarábádu. Pastor s manželkou byli již v minulosti varováni, aby ukončili veškeré křesťanské aktivity. Navzdory výhrůžkám však nepřestali pořádat modlitební setkání a bohoslužby ve svém společenství, které tvoří 100 členů a šest domácích sborů.

 

Rovněž v Ándhrapradéši došlo k dalšímu incidentu, při kterém byl pobodán jiný církevní vedoucí a 13. ledna svým zraněním podlehl. Bratr Sandžív byl napaden několik dní před smrtí ve svém bytě ve sborové budově. Přestože byl pastor urychleně převezen do místní nemocnice a později přemístěn do většího zdravotnického zařízení, při ošetření zemřel. Útočníci napadli také manželku bratra Sandžíva a způsobili jí vážné poranění ruky. Pastor po sobě zanechal manželku a tři děti. Podle poslední zprávy byli v souvislosti s vraždou zadrženi tři členové radikální hinduistické skupiny.

 

Předkládejte Indii na modlitbách před Pána. Proste ho, aby si mocným způsobem používal svou církev a světlem své Dobré zprávy ozařoval mnoho ztracených duší, které potřebují zachránit z říše temnoty. Proste, aby byl Bůh obzvlášť blízko šestici obviněných křesťanů, které čeká soud. Kéž jsou vznesená obvinění zrušena a mohou bez zábran svědčit o Kristu a pokračovat ve službě, navzdory veškerým rizikům. Modlete se za uzdravení pastora Namhy a Suvarthy a povzbuzení pro členy jejich společenství v tomto obtížném období. Nezapomínejte nést na modlitbách také zkroušenou rodinu bratra Sandžíva. Sám nyní vidí zmrtvýchvstalého Spasitele tváří v tvář, ale jeho příbuzní, přátelé a členové společenství kvůli jeho ztrátě pochopitelně truchlí. Kéž prožijí Boží ujištění a útěchu a z Boží milosti dokážou útočníkům odpustit.

 

Více informací o pronásledované církvi v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.