Aktuálně

 

24. 01. 2014

Indie: Křesťané terčem násilných útoků

 

 
Indičtí křesťané dlouhodobě čelí výhrůžkám a násilnostem hinduistických radikálů.

(Hlas mučedníků Kanada, Hlas mučedníků USA, The Hindu, National Council of Churches in India)

 

Radikální hinduisté měli v posledních týdnech na svědomí několik incidentů namířených proti místním křesťanům. Na 1. svátek vánoční přibližně 20 extrémistů proniklo do bytu, ve kterém se skupina věřících shromáždila k modlitbám. Útočníci křesťanům sebrali a roztrhali Bible a po celou dobu na ně křičeli, proklínali je a obviňovali je z „ničení hinduistické kultury“. Nakonec hinduisté přivolali místní policii a nařkli křesťany z „násilných konverzí“. Policisté na místě zadrželi čtyřiadvacetiletého pastora Ardžunu a dalších pět křesťanů a jako důkazní materiál zabavili 20 nalezených Biblí. Všech šest křesťanů bylo následující den propuštěno na kauci, stíhání však stále pokračuje.

 

Ve spolkovém státě Ándhrapradéš radikálové vyzbrojení meči, noži a holemi 30. prosince fyzicky napadli pastora s manželkou. Muže zranili a v kritickém stavu ho opustili. Pastor Namha Mosses, jeho žena Suvartha a jejich sedmiletá dcera spali ve svém bytě, když přibližně v jednu hodinu ráno uslyšeli zaklepání na dveře. Když pastor Namha otevřel, útočníci ho několikrát bodli do břicha a do zad, přičemž zasáhli játra, ledviny a další vnitřní orgány. Suvartha přispěchala manželovi na pomoc, útočníci se však obrátili i proti ní a způsobili jí řezné rány na hlavě a na rukou. Sousedé přivolali pro zraněné manžele záchranku a oba byli převezeni do nemocnice v Hajdarábádu. Pastor s manželkou byli již v minulosti varováni, aby ukončili veškeré křesťanské aktivity. Navzdory výhrůžkám však nepřestali pořádat modlitební setkání a bohoslužby ve svém společenství, které tvoří 100 členů a šest domácích sborů.

 

Rovněž v Ándhrapradéši došlo k dalšímu incidentu, při kterém byl pobodán jiný církevní vedoucí a 13. ledna svým zraněním podlehl. Bratr Sandžív byl napaden několik dní před smrtí ve svém bytě ve sborové budově. Přestože byl pastor urychleně převezen do místní nemocnice a později přemístěn do většího zdravotnického zařízení, při ošetření zemřel. Útočníci napadli také manželku bratra Sandžíva a způsobili jí vážné poranění ruky. Pastor po sobě zanechal manželku a tři děti. Podle poslední zprávy byli v souvislosti s vraždou zadrženi tři členové radikální hinduistické skupiny.

 

Předkládejte Indii na modlitbách před Pána. Proste ho, aby si mocným způsobem používal svou církev a světlem své Dobré zprávy ozařoval mnoho ztracených duší, které potřebují zachránit z říše temnoty. Proste, aby byl Bůh obzvlášť blízko šestici obviněných křesťanů, které čeká soud. Kéž jsou vznesená obvinění zrušena a mohou bez zábran svědčit o Kristu a pokračovat ve službě, navzdory veškerým rizikům. Modlete se za uzdravení pastora Namhy a Suvarthy a povzbuzení pro členy jejich společenství v tomto obtížném období. Nezapomínejte nést na modlitbách také zkroušenou rodinu bratra Sandžíva. Sám nyní vidí zmrtvýchvstalého Spasitele tváří v tvář, ale jeho příbuzní, přátelé a členové společenství kvůli jeho ztrátě pochopitelně truchlí. Kéž prožijí Boží ujištění a útěchu a z Boží milosti dokážou útočníkům odpustit.

 

Více informací o pronásledované církvi v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.