Aktuálně

 

30. 01. 2014

Sýrie: Matka s dcerou pronásledovány pro svou křesťanskou víru

 

 
Modlete se za bezpečí příslušníků syrských rodin, kteří se odvážně hlásí k Pánu.

(Hlas mučedníků USA, Release International)

 

Syrská matka s dcerou se kvůli své nově nalezené křesťanské víře staly terčem pronásledování. Před třemi lety se „Karima“ dozvěděla o Ježíšově lásce a rozhodla se jej následovat. Jako vdaná žena a matka tří dětí doufala, že v Ježíše časem uvěří také její manžel, „Ismeil“. Muž se však místo toho ještě více upnul ke své muslimské víře a dokonce absolvoval přípravu na povolání imáma (islámského duchovního vůdce).

 

Ismeil zakázal Karimě a dceři (která se mezitím také obrátila ke křesťanství) číst Bibli a hovořit o své víře s druhými lidmi. Přibližně před dvěma měsíci začal Karimu fyzicky bít. Nedávno jej však postihly zdravotní problémy, které mu zabránily v dalším zneužívání ženy.

 

Také na dalších místech v Sýrii křesťané čelí opozici islamistických radikálních skupin. Převážnou část severu ovládají radikální skupiny, které usilují o zavedení přísného islámského režimu v této oblasti.

 

Modlete se, aby Bůh ochraňoval Karimu a její dceru a obklopoval je svou přízní (Žalm 5,12). Pozvedejte na modlitbách také jejího syna, který nedávno začal navštěvovat církev. Kéž jeho víra roste a zapustí hluboké kořeny. Modlete se, aby Ismeil činil pokání ze špatného zacházení se svou ženou, uvědomil si potřebu přijetí Spasitele do svého života a společně se zbytkem rodiny vzdal chválu jedinému pravému Bohu. Přimlouvejte se také za křesťany po celé Sýrii, aby pokračovali v následování Ježíše bez ohledu na cenu.

 

Modlitbu za Karimu a její rodinu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Mili, Bratislava (14.02.2014 20:36:49)
drahy Pane, prosim ta velmi o Karimu a jej deti. o specialnu ochrannu nad jej zivotom, o specialnu lasku a vedenie. prosim taktiez aj o jej manzela, aby ta mohol spoznat ako svojho Pana a Spasitela a najst v Tebe vsetko a svoj vecny zivot a najma zmysel zivota. nech sa Ty drahy Pane oslavis v tejto rodine. prosim o specialne zaopatrenie a vedenie. v mene Jezisa Krista. amen!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.