Aktuálně

 

01. 02. 2014

Kazachstán: Zahájen soudní proces s vysloužilým pastorem

 

 
Bachytzan Kaškumbajev

(Forum 18 News)

 

Od zadržení Bachytzana Kaškumbajeva, dnes již bývalého pastora na odpočinku, nedávno uplynulo osm měsíců. 22. ledna se Bachytzan dostavil k soudu na první slyšení v rámci nově zahájeného procesu. Křesťan čelí obvinění z ublížení na zdraví, vyvolávání nenávisti, propagace extrémismu a vedení společensky nebezpečné organizace. Na základě každého bodu obžaloby mu může být vyměřen trest odnětí svobody v délce šesti až deseti let. Křesťan popírá, že by se čímkoli provinil.

 

Sedmašedesátiletý pastor v průběhu dlouhých měsíců strávených ve vězení a v psychiatrické léčebně přestal slyšet na jedno ucho a také se potýká s vážnými srdečními problémy. Další slyšení bylo naplánováno na 31. ledna.

 

Na jiném místě v Kazachstánu byli dva křesťané 9. ledna umístěni na 48 hodin do vazby za to, že odmítli zaplatit pokutu udělenou za praktikování své svobody náboženství „bez úředního povolení“. Za toto „přestoupení“ je v Kazachstánu stále vybíráno mnoho pokut.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil bratra Bachytzana a tým jeho právních zástupců svou přízní a aby v procesu vyšla najevo pravda. Kéž je brzy zproštěn všech obvinění a propuštěn na svobodu. Modlete se také za to, aby ho Bůh úplně uzdravil a obnovil. Modlete se i za další křesťany, kterým hrozí pokuty nebo dokonce uvěznění kvůli praktikování náboženské svobody. Proste, aby si je Bůh používal a aby si používal i jejich utrpení k posilování bratří a sester a růstu své církve v Kazachstánu.

 

Bratra Bachytzana můžete povzbudit dopisem (v angličtině nebo ruštině). Veškerou korespondenci směřujte na adresu:

 

Bakhytzhan Kashkumbayev
   SI-12 (ETs 166/1)
   Alash Tas Zhol street 30/1
   010000 Astana
   Kazakhstan

 

Více informací o psaní dopisů vězňům (v angličtině) naleznete na naší stránce (Writing Letters).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.