Aktuálně

 

06. 02. 2014

Pákistán: Křesťané otřeseni smrtí kazatele

 

 

(Release International)

 

Populárního pákistánského kazatele úmyslně připravil o život agresivní řidič automobilu – podle názoru přátel byla důvodem křesťanova zabití jeho konverze od islámu. Třiatřicetiletý Rašíd Mehmúd pocházel z bohaté a vlivné muslimské rodiny, v roce 2005 se však obrátil ke Kristu. Přestože získal právnické vzdělání, rozhodl se stát pastorem a kázat evangelium, navzdory důraznému nesouhlasu příbuzných.

 

26. prosince 2013 jel Rašíd jako spolujezdec na motocyklu, který řídil přítel jeho pastora, když je znenadání začal pronásledovat automobil a po chvíli do nich záměrně narazil. Rašíd při havárii utržil vážné zranění hlavy. Přestože podstoupil operaci, nakonec v nemocnici zemřel.

 

Dva dny před svou smrtí Rašíd kázal o tom, že Ježíš je jediným skutečným a živým Bohem a vtělením Boží lásky, přičemž několikrát citoval z Koránu. Podle místních zdrojů byl Rašíd pro ostatní křesťany pocházející z muslimského prostředí vzorem a jeho smrt „zlomila místním srdce“.

 

Modlete se, aby při vyšetřování okolností nehody vyšla najevo pravda. Modlete se za všechny, kdo truchlí nad ztrátou Rašída, aby je Duch svatý upokojil ujištěním o své přítomnosti. Kéž se Rašídovo nadšení pro šíření evangelia nevytratí, ale pokračuje v životech dalších křesťanů z muslimských rodin. Stejně jako Bůh oslovil sveřepého pronásledovatele věřících Saula, kéž si k sobě přitáhne také ty, kdo se stavěli proti Rašídovi (Skutky 9,1–19). A v neposlední řadě pamatujte v modlitbách také na pákistánské vedoucí představitele, kteří v současné době zvažují zavedení povinně udělovaného trestu smrti za rouhání. Modlete se za neschválení návrhu a za záruku svobody náboženského vyznání pro všechny občany.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou pákistánští křesťané pro svou víru vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.