Aktuálně

 

07. 02. 2014

Nigérie: Křesťané terčem nelítostných útoků radikálů

 

 
Radikálové vypálili několik domů i celých vesnic jako na této fotografii. (Fotografie: Barnabas Aid)

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News)

 

Radikálové z Boko Haram nedávno podnikli dva útoky na křesťany v oblasti Madagali ve spolkovém státě Adamawa (v rozestupu necelého týdne). Adamawa je jedním ze třech spolkových států v severovýchodní části země, ve kterém nigerijská vláda vyhlásila v květnu loňského roku výjimečný stav.

 

26. ledna přišlo o život přibližně 45 osob, poté co útočníci vyzbrojení střelnými zbraněmi a výbušninami zahájili útok na kostel v osadě Wada Chakawa. Radikálové nejprve zavraždili policejního komisaře a seržanta, kteří u budovy hlídkovali, následně zatarasili dveře a poté zabíjeli každého, kdo se pokusil utéct oknem. Ostatní křesťané byli několik hodin zadržováni uvnitř. „Útočníci nás rozehnali a… všechny, kteří neuprchli, si ponechali jako rukojmí, zejména ženy, děti a staré lidi,“ popsal situaci jeden člen společenství. Radikálové nakonec ještě vypálili několik obytných domů v okolí.

 

Jen o několik dní později, 31. ledna ve večerních hodinách, ozbrojenci z Boko Haram napadli modlitebnu v osadě Sabon Garin Yamdula. Vtrhli do budovy a připravili o život 11 věřících – včetně pastora, který podlehl zraněním v nemocnici. Také se pokusili modlitebnu zapálit, místní mládežníci jim v tom však zabránili. Podle posledních zpráv se dva křesťané pohřešují.

 

V návaznosti na tyto děsivé útoky předkládejte Pánu v modlitbách všechny, kdo truchlí nad ztrátou svých milovaných. Kéž vzhlížejí ke Kristu a každý den u něho hledají sílu, milost k odpuštění útočníkům a smělost k pokračování ve službě, navzdory veškerým rizikům s tím spojeným. Modlete se také za členy hnutí Boko Haram, pachatele těchto útoků. Kéž složí zbraně, zřeknou se nenávisti a obrátí se ve víře k Ježíši Kristu. Modlete se, aby v této zemi naplněné utrpením příslušníci naší křesťanské rodiny toužebně očekávali den, kdy už nebudou existovat smrt, zármutek ani bolest (Zjevení 21,4).

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu nigerijským bratřím a sestrám v Kristu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.