Aktuálně

 

14. 02. 2014

Malajsie: Vyvolávání nepokojů mezi příslušníky náboženských skupin

 

 
Kostel Nanebevzetí, Malajsie (fotografie: Flickr / Davidlohr Bueso)

(Hlas mučedníků USA, World Watch News)

 

26. ledna přijeli ke kostelu na ostrově Penang dva neznámí muži na motocyklu a vhodili dovnitř několik zápalných lahví. Naštěstí se vzňala jen jedna z nich a škody na budově byly díky tomu minimální.

 

Necelých 24 hodin před tímto útokem členové celkem pěti společenství zjistili, že jim na jejich kostely a modlitebny někdo připevnil transparenty s nápisem „Alláh je velký, Ježíš je synem Alláhovým“. Pro muslimy se jedná o velice urážlivý slogan a používání výrazu „Alláh“ nemuslimy nesou velmi nelibě. Zdá se, že transparenty rozmístili členové skupiny, která si přeje vyvolat konflikt mezi křesťany a muslimy. Všechna společenství nahlásila incident na policii jako projev vandalismu.

 

V říjnu 2013 padlo soudní rozhodnutí, na základě kterého bylo používání výrazu „Alláh“ nemuslimským obyvatelům zakázáno. Rozsudek vyvolal vášnivé debaty, zda mají křesťané (a nejen oni) právo používat arabský výraz pro Boha v Bibli, dalších tištěných materiálech a při bohoslužbách. 2. ledna více než 20 policistů uskutečnilo razii v kanceláři Malajské biblické společnosti ve spolkovém státě Selangor. Čtyři ze zasahujících policistů patřili k Útvaru islámského náboženství, nejvyšší islámské autority v Malajsii. Přestože neměli povolení k prohlídce, na místě zabavili nejméně 330 Biblí v malajštině a ibanštině.

 

Poděkujte Bohu za to, že chránil kostel na Penangu před závažnější újmou. Modlete se, aby se brzy podařilo vyšetřit, kdo vyvěsil transparenty na církevní budovy. Kéž křesťané činí vše co je v jejich silách, aby žili v pokoji se svými muslimskými sousedy a ve všem svém konání demonstrovali Kristovu lásku (Římanům 12,17–18). Zatímco je Malajsie stále sužována nepokoji, předkládejte před Boha v modlitbách také vedoucí představitele místní církve, aby jim Bůh udělil hojnou míru moudrosti (Jakub 1,5).

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s příslušníky křesťanské rodiny v Malajsii, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.