Aktuálně

 

15. 02. 2014

Čína: Policejní akce před zahájením oslav čínského Nového roku

 

 
Několik členů pekingského křesťanského společenství, ještě než byli 24. ledna 2014 zadrženi. (fotografie: ChinaAid)

(China Aid, Release International)

 

Krátce před zahájením celostátních oslav čínského Nového roku, které začaly 31. ledna, proběhlo několik akcí namířených proti křesťanům, všeobecně považovaných za součást koordinované kampaně vedené státními orgány.

 

V Pekingu byla 24. ledna zadržena skupina křesťanů, kteří se pokusili navštívit bratra Čang Wen-che ze svého sboru. 19 křesťanů se vypravilo na biblickou hodinu do Čangova domu. Na místě však zjistili, že byl křesťan převezen jinam a bylo mu nařízeno domácí vězení. Když nové místo jeho pobytu vypátrali, v obavách o jeho zdravotní stav (Čang trpí problémy se srdcem) se mu pokusili dopravit nějaké jídlo a léky. Policisté při této příležitosti zadrželi celkem 15 věřících, včetně samotného Čanga, jednoho čtrnáctiletého chlapce a dalšího křesťana s nemocným srdcem.

 

Zprávy o intenzivním pronásledování přicházejí také z provincií Che-nan ve středu země a Kuang-tung na jihu. V Kuang-čou, správním středisku provincie Kuang-tung, policisté již od ledna pravidelně dvakrát týdně narušují průběh shromáždění domácího společenství. V okrese Nej-chuang v provincii Che-nan se mnozí křesťané bojí navštěvovat bohoslužby kvůli hrozícím postihům místních úřadů.

 

Zatímco naši čínští bratři a sestry poslední dobou čelí podobným akcím, modlete se, aby nepřestávali upírat svůj zrak na Ježíše, vytrvali ve víře a nenechali se přemoci únavou nebo malomyslností (Židům 10,32–39; Židům 12,1–3). Modlete se za brzké propuštění zadržených křesťanů a proste, aby se jejich víra ještě upevnila. Předkládejte před našeho Pána také představitele čínských státních orgánů, aby Bůh otevřel jejich oči k přijetí pravdy evangelia.

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.