Aktuálně

 

27. 02. 2014

Irák: Situace křesťanů je ‚horší než zoufalá‘

 

 
Canon Andrew White

(Release International, BBC)

 

Canon Andrew White, známý jako „bagdádský farář“, žádá o modlitby za iráckou církev trpící násilnostmi, které celou zemi sužují. Ve městech jako jsou Bagdád a Mosúl dochází často k bombovým útokům a střelbě a každý měsíc umírá stále více lidí. V lednu jich přišlo o život více než 1000, což je nejvyšší počet obětí za posledních téměř šest let.

 

Tento spolupracovník Hlasu mučedníků nás nedávno informoval, že násilnou smrtí zahynulo i několik mladých lidí z jeho sboru. Křesťanští přátelé odcházejí ze země a prosí ho, aby odešel také.

 

„Náš sbor přišel o stovky lidí, kteří opustili zemi. Stovky jiných neodešly jen proto, že si to nemohou dovolit, chudoba je zřejmě větší než kdy dříve. Nedokážu vám vylíčit, jak děsivá situace zde panuje. Situace je horší než zoufalá. Potřebujeme vaše modlitby.“

 

Canon Andrew však zůstává rozhodný. „Neopustím svůj lid, ať je situace jakkoli špatná. Neodcházím odsud, a Bůh odsud taky neodchází.“

 

Věřme, že Bůh je v Iráku skutečně přítomen a že zde stále jedná a předkládejme mu celou zemi v modlitbách. Modlete se, aby si používal Canona Andrewa Whita a další církevní vedoucí, aby věrně vedli ztenčující se křesťanská společenství. Kéž je jejich příklad povzbuzením pro ostatní křesťany, aby zůstali pevní ve víře, navzdory nestabilní situaci a neustálým hrozbám. Kéž je místní církev nádobou Božího pokoje a šíří jeho lásku mezi svými bližními. Modlete se také za ukončení bojů a krveprolití v Iráku, jehož hlavní příčinou je napětí mezi sunnitskými radikály a převážně šíitskými státními orgány.

 

Více informací o službě Canona Andrewa a mocných způsobech, kterými Bůh v Iráku jedná, naleznete v novém 18-minutovém dokumentu Hlasu mučedníků (v angličtině) na stránkách Persecution.TV.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.