Aktuálně

 

28. 02. 2014

Keňa: Pastor zavražděn při hlídání modlitebny

 

 

(Hlas mučedníků USA, Morning Star News, World Watch Monitor)

 

Pomocný pastor Lawrence Kazungu Kadenge byl 2. února v časných ranních hodinách zavražděn, když hlídal modlitebnu společenství Glory of God (Boží sláva) Ministries v Mombase. Policejní vyšetřování stále probíhá, podle všeobecného přesvědčení nicméně devětapadesátiletého pastora zabili radikální muslimové, protože informoval policii o jejich výhrůžkách a kázal evangelium nedaleko mešity. Pastor Lawrence po sobě zanechal manželku Lydii a třináct dětí.

 

„Je to pro mě velmi těžké, neboť jsme spolu velice úzce spolupracovali,“ uvedl hlavní pastor společenství. „Celou jeho rodinu ztrátu velmi zasáhla. Všichni, příbuzní i členové společenství, potřebujeme modlitby, když se s touto ztrátou snažíme vyrovnat. Potřebujeme Boží útěchu. Prosím, modlete se za nás.“

 

Několik dní před vraždou pastora Lawrence proběhla v kontroverzní mešitě v Mombase policejní razie na základě podezření, že je mešita využívána k náboru muslimských mládežníků pro teroristické útoky na keňské civilisty. Policisté během razie zadrželi 125 mladých lidí. Jeden člověk při zásahu zahynul a dva policisté utrpěli vážná zranění.

 

Smrt pastora Lawrence vedla k nárůstu obav ostatních pastorů sloužících v oblasti. V poslední době přišlo o život několik dalších církevních vedoucích. Radikální muslimové, kteří usilují o vytvoření nezávislého státu v oblasti podél pobřeží, také napadli několik církevních budov.

 

Zatímco Lydia a její děti, společně s příslušníky jejich křesťanského společenství, truchlí nad ztrátou pastora Lawrence, modlete se, aby na ně skrze Krista v hojnosti přicházela útěcha (2. Korintským 1,5). Vyprošujte vedení a sílu hlavnímu pastorovi společenství, stejně jako vedoucím dalších křesťanských společenství v oblasti. Kéž je Bůh obdaří smělostí, aby byli ‚solí‘ a ‚světlem‘ lidem ve svém okolí, zejména svým oponentům. Přimlouvejte se také za vedoucí představitele mešity a muslimské mládežníky. Proste, aby Bůh otevřel jejich srdce evangeliu Ježíše Krista.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu této truchlící rodině a celému společenství, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.