Aktuálně

 

01. 03. 2014

Kazachstán: Pastor odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody

 

 
Bachytzan Kaškumbajev (fotografie: World Watch Monitor)

(Forum 18 News Service, World Watch Monitor)

 

17. února byl vysloužilý pastor obviněn z ublížení na zdraví členky svého společenství a odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce čtyř let. Kromě toho musí údajné oběti zaplatit odškodné za „způsobenou morální újmu“ ve výši dvou milionů tenge (přibližně 215 tisíc korun).

 

Proces s pastorem Bachytzanem se táhne již několik měsíců. V květnu 2013 byl zadržen na základě obvinění z psychické manipulace se čtyřiatřicetiletou Ljazat Almenovou, v rámci které jí měl podávat „halucinogenní nápoj červené barvy“. Ve skutečnosti se jednalo o zcela neškodný nealkoholický nápoj používaný ve společenství při Večeři Páně jako náhražka červeného vína. Přestože žena trvá na tom, že je její pastor „zcela nevinný“, byl pastor Bachytzan nakonec zadržen – v návaznosti na prohlášení matky Ljazat, podle které dcera při navštěvování církve utrpěla poškození duševního zdraví.

 

„V mé advokátní praxi se jedná o jeden z nejpodivnějších případů co se týče zákonnosti,“ uvedl právní zástupce pastora po vynesení rozsudku. „Není jen jakýmsi způsobem zvláštní, ale z pohledu platné legislativy došlo ve fázi vyšetřování i samotného procesu v celé řadě bodů k porušení zákona.“ Pastor Bachytzan se údajně proti rozsudku odvolá.

 

Zatímco se pastor Bachytzan se svými právníky připravuje na odvolání proti vynesenému rozsudku, modlete se, aby ho Bůh obdařil moudrostí a vytrvalostí. Kéž jsou obvinění vznesená proti němu brzy zrušena! Modlete se, aby Bůh posiloval pastorovu víru a povzbuzoval ho, aby zůstal pevně stát uprostřed bouře, která se kolem něho rozpoutala. Modlete se také za Ljazat a její rodinu. Kéž stále lépe rozumí evangeliu a přijímá ho do svého života a kéž i její příbuzní přijmou zachraňující víru v našeho Spasitele. A nakonec předkládejte před Boha i celý Kazachstán; proste, aby umožnil své církvi růst ve věrnosti i v počtu.

 

Více informací o problémech, kterým křesťané v Kazachstánu čelí, naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.