Aktuálně

 

07. 03. 2014

Pákistán: Bratrovi zavražděného křesťanského poslance je vyhrožováno zabitím

 

 
Paul Bhattí (fotografie: AsiaNews)

(World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide)

 

Tři roky uplynuly od vraždy Šahbáze Bhattího, pákistánského poslance bojujícího proti kontroverzním zákonům o rouhání, které v jeho zemi platí. V současné době je v ohrožení život jeho bratra.

 

Paul Bhattí nedávno obdržel dopis od zástupců organizací Tehrík-e-Taliban a Laskar-e-Džangví s varováním, že ho čeká stejný osud jako jeho bratra, pokud nepřestane usilovat o spravedlivé vyšetření případu. Výhrůžky zabitím obdrželi také další právníci a svědkové zapojení do Šahbázova procesu.

 

Šahbáz Bhattí byl zavražděn 2. března 2011, jeho bratr žil tou dobou v Itálii. Krátce poté se však do své země vrátil, aby převzal roli předsedy All-Pakistan Minorities’ Alliance (Celopákistánské sdružení menšin), které jeho bratr založil. Podle vlastních slov touží bránit zájmy obyvatel své země, kteří jsou utiskovaní a odsouvaní na okraj společnosti, a bojovat za rozšíření příležitostí ke vzdělání chudých a diskriminovaných. V Pákistánu to často znamená právě křesťany, kteří představují 2,5 procenta z celkového počtu obyvatel. „V souvislosti s nestabilní situací v Pákistánu příslušníci menšin trpí ještě více – zejména křesťané, kteří patří zemi k těm nejchudším,“ vysvětluje Paul.

 

Modlete se, aby Bůh v této nejisté době chránil a zachovával Paula, jeho příbuzné a všechny, kdo podporují jeho práci ve prospěch příslušníků menšin v Pákistánu. Vyprošujte také Boží ujištění a nadpřirozenou přítomnost pro právníky a svědky, kteří čelí výhrůžkám, aby u Boha hledali sílu na každý den. Proste za moudrost, vedení a Boží přízeň pro vedoucí a úředníky zapojené do tohoto procesu. Modlete se, aby Šahbázovi vrazi byli předvedeni před spravedlnost a skrze působení svatého Ducha přijali Ježíše Krista jako svého Spasitele.

 

Více informací o pronásledované církvi v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.