Aktuálně

 

08. 03. 2014

Laos: Pronásledovaní křesťané dál pevně stojí ve víře

 

 
Qhua Xiong

(Hlas mučedníků USA)

 

Navzdory pronásledování ze strany příbuzných a státních orgánů křesťané v celém Laosu zůstávají ve své víře rozhodní a pevní.

 

V říjnu 2013 byli dva křesťané z odlehlé hmongské vesnice zadrženi a předvedeni před okresního guvernéra, který je vyzval, aby se zřekli své víry v Ježíše Krista. Věřící však guvernérovi odmítli vyhovět a prohlásili, že se své víry nevzdají, protože Bůh proměnil jejich životy. Místní spolupracovník Hlasu mučedníků nás v souvislosti s incidentem informoval, že podle zákona je křesťanům v Laosu dovoleno víru svobodně praktikovat. Jeho kolega byl vyslán, aby záležitost s guvernérem probral, načež byli křesťané bez jakýchkoli dalších problémů propuštěni.

 

Qhua Xiong, dvacetiletý křesťan, se záhy po svém obrácení stal terčem pronásledování ze strany příbuzných, jakmile se o konverzi dozvěděli. Mladý příslušník kmene Hmong odevzdal svůj život Kristu na vánoční bohoslužbě v Hua Sell v prosinci 2013. Po návratu do své domovské vesnice ho příbuzní zbili a den a půl strávil v poutech. Poté ho přinutili osadu opustit.

 

V jiné odlehlé osadě pastor „Tai Loc“ a další místní křesťané odmítli zapřít svou víru navzdory nátlaku místních orgánů. Jakmile se zastupitelé dozvěděli, že jejich vesnice získala první místo v okresním kole soutěže „příkladná obec“, dostali strach, že by mohli být diskvalifikováni, protože u nich žijí křesťané. Pastor Loc jim vysvětlil, že místní křesťané jsou naopak sami vzorem, protože tvrdě pracují a jsou příkladem pro ostatní. Poté co se pastor odmítl vzdát své víry, úředníci se ho pokusili přinutit k podpisu prohlášení, že přestane ve vesnici zvěstovat evangelium. Když viděli, že křesťané zůstali ve své víře pevní, nakonec na ně přestali vyvíjet nátlak.

 

Zatímco křesťané v této zemi čelí protivenství vlastních rodin i úřadů, modlete se, aby se upnuli ke své víře v Boha a složili svou důvěru v Toho, kdo zaslíbil, že je bude pevně držet (Žalm 63,8). Modlete se za všechny, kdo prožívají zavržení vlastními příbuznými, aby mohli navázat upřímné a trvalé vztahy se svými duchovními bratry a sestrami. Kéž Bůh mocně jedná také v životech vedoucích představitelů a úředníků, kteří se protiví křesťanské víře, aby si uvědomili svůj omyl a uvěřili v zachraňující zvěst o Kristu, který byl ukřižován i za jejich hříchy.

 

Více informací o našich pronásledovaných bratřích a sestrách v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.