Aktuálně

 

13. 03. 2014

Sýrie: Křesťané dostali na výběr – podrobit se nebo ‚čelit meči‘

 

 
Spolupracovník Hlasu mučedníků hovoří o Kristu s místním imámem s využitím „evangelijní kostky“. Modlete se za bezpečí tohoto bratra a mnoha dalších, kteří navzdory nebezpečí směle vydávají svědectví.

(Hlas mučedníků USA, Hlas mučedníků Austrálie, BBC, Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Křesťanští vedoucí ve městě Rakka nedávno podepsali dohodu, na základě které budou platit výpalné a podřídí se požadavkům radikální muslimské skupiny, která v současné době ovládá jejich město.

 

Podle informací mluvčího muslimské skupiny „Islámský stát v Iráku a Levantu“ se představitelé organizace setkali se zástupci křesťanů a nabídli jim tři možnosti: konvertovat k islámu, přijmout status „dhimmi“ (podřízení nemuslimští občané druhé kategorie) nebo „čelit meči“. Křesťanští vedoucí se údajně rozhodli podepsat dohodu a požadavkům se podřídit.

 

Podmínky zahrnují například zákaz oprav církevních budov, nošení křížků a dalších křesťanských symbolů na veřejnosti a také pořádání bohoslužeb mimo církevní budovy. Dokonce ani uvnitř těchto objektů křesťané nesmějí zpívat nebo číst Bibli příliš hlasitě, aby je nezaslechl muslim stojící venku.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťany v Rakka a v celé Sýrii. Proste našeho Otce, aby posiloval jejich víru a láskyplně je ochraňoval a bděl nad jejich životy. Kéž je obdaří moudrostí a schopností rozlišování a také příležitostmi k účinnému zvěstování evangelia. Modlete se také za místní muslimy včetně členů ISIS, aby osobně poznali Ježíše Krista.

 

Modlitby a prosby za příslušníky naší pronásledované rodiny v Sýrii můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.