Aktuálně

 

21. 03. 2014

Turecko: Muži obvinění z vražd podmínečně propuštěni

 

 
Pětice mužů obviněných z vražd v Malatya (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Middle East Concern)

 

Pět mužů souzených za týrání a zabití trojice křesťanů v Malatya bylo 7. března propuštěno na svobodu. Všichni jsou obviněni z vraždy Necati Aydina, Ugura Yuksela a Tilmanna Geske v prostorách křesťanského nakladatelství v dubnu 2007.

 

V rámci nových legislativních úprav schválených letos v únoru byla maximální délka vazby pro obviněné (ale dosud neusvědčené) podezřelé ze spáchání trestného činu snížena z deseti na pět let a proto museli být tito muži propuštěni. Ministr spravedlnosti oznámil, že čtyři z pěti podezřelých budou vybaveni elektronickými čipy a pátý bude monitorován s využitím jiné technologie, neboť v oblasti kde žije jeho rodina čipy nefungují.

 

„Představa, že některého z těchto mužů potkáme ve městě nebo v obchodě…“ Podle Susanne Geske, vdovy po zavražděném Němci Tilmannovi Geske, se s tím ona i její děti stále žijící v Malatya „budou muset smířit“. „Jsme v pořádku a dětem se daří dobře. Někteří členové našeho společenství jsou z toho opravdu rozhořčení. Ale Bůh činí zázraky… a my budeme i nadále milovat své nepřátele.“

 

V souvislosti s těmito znepokojivými zprávami se modlete, aby rodiny a přátelé zavražděných křesťanů poznali Ježíšův pokoj a velmi blízkou přítomnost. Modlete se společně se Susanne, aby nepřestali milovat své nepřátele a modlit se za ty, kdo je pronásledují (Matouš 5,44). Pozvedejte na modlitbách také soudce, advokáty a další představitele právního systému, aby je Bůh obdařil moudrostí a svou přízní. Kéž se viníci dočkají spravedlnosti, ale také dojdou zachraňující víry v Ježíše Krista.

 

Více informací o našich pronásledovaných bratřích a sestrách v Turecku naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.