Aktuálně

 

22. 03. 2014

Pákistán: Soudní přelíčení v procesu Asie Bibi odročeno

 

 
Pamatujte v modltbách na Asiina manžela a děti.

(Asia News, Release International)

 

První odvolací přelíčení v procesu s Asiou Bibi, křesťankou uvězněnou za údajné rouhání, bylo odročeno na blíže neurčený „pozdější termín“. Asia byla zadržena v roce 2009 na základě obvinění z urážek Mohammeda a později odsouzena k trestu smrti. Od té doby čeká na zahájení odvolacího procesu na samotce v ženské věznici v Šejkhupura (Paňdžáb).

 

Přelíčení původně naplánováné na 17. března bylo zrušeno z důvodu nepřítomnosti jednoho ze dvou předsedajících soudců. (Podle pákistánských zákonů musí všem slyšením v rámci procesů řešících trest smrti předsedat dva soudci.)

 

Ostře sledovaný případ zůstává i v Pákistánu velmi kontroverzní. Bývalého paňdžábského guvernéra Salmána Tásíra zavraždil v lednu 2011 vlastní bodyguard poté, co politik vyjádřil křesťance svou podporu. O dva měsíce později přišel o život ministr Šahbáz Bhattí, křesťan, který rovněž vyslovil uvězněné Asie podporu a dožadoval se revize zákonů o rouhání, které v zemi platí. V současné době je vyhrožováno zabitím jeho bratrovi. Koncem loňského roku přišel federální soud šaría s návrhem, že by usvědčení z rouhání mělo automaticky znamenat trest smrti.

 

V reakci na nepříliš povzbudivý vývoj celého případu se modlete, aby Pán i nadále zachovával Asiu i její blízké, zatímco čekají na zahájení odvolacího procesu. Kéž soudci i další v moci postavení usilují o spravedlnost a vyprošujte jim ochranu před všemi, kdo se jim kvůli tomu snaží ublížit. Modlete se, aby si Bůh použil tento případ ke svým dobrým cílům, proměnil srdce a životy lidí, kteří jej dosud neznají a povzbudil křesťany k odvážné víře.

 

O své modlitby za Asiu a její rodinu se můžete podělit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.