Aktuálně

 

28. 03. 2014

Tanzanie: Bombové útoky na trojici kostelů

 

 
Katedrála Christ Church (Kristova církev) ve Stone Town (fotografie: Flickr / David Berkowitz)

(Release International, Morning Star News, World Watch Monitor, World Evangelical Alliance Religious Liberty Commission)

 

Podle posledních zpráv jsou místní křesťané „otřesení a vyděšení“ z incidentů, v rámci kterých patrně islamističtí radikálové minulý měsíc napadli tři církevní budovy na částečně autonomním ostrově Zanzibaru. Zatímco v celé Tanzanii tvoří křesťané 54 procent z celkového počtu obyvatel, Zanzibar je z více než 97 procent muslimský.

 

15. února neznámý útočník hodil podomácku vyrobenou bombu před vchod do kostela v Tomondo nedaleko Stone Town. Následující den explodovala nedaleko budovy další nálož. Při útocích naštěstí nebyl nikdo zraněn.

 

O několik dní později, 23. února, explodovala nálož u vchodu do kostela v Kijito Upele-Fuoni nedaleko města Zanzibar, krátce před skončením nedělní bohoslužby. Několik osob utrpělo lehká zranění. O den později byla další nálož odpálena před kostelem ve Stone Town. Terčem útoku se stala také restaurace v turistické zóně.

 

K útokům na křesťany dochází od roku 2010 stále častěji. Většina jich je připisována islamistické politické skupině UAMSHO (Sdružení pro šíření povědomí o islámu a veřejné rozpravy o něm), jejíž představitelé požadují odtržení Zanzibaru od kontinentální části Tanzanie.

 

Modlete se, aby Bůh naplňoval křesťany na Zanzibaru svým pokojem, aby zůstali pevně stát ve víře. Vzdejte Bohu chválu za to, že při explozích náloží nikdo nepřišel o život. Modlete se za zástupce státních institucí, kteří nedávné násilnosti vyšetřují, a vyprošujte jim moudrost. Kéž usilují o ochranu všech občanů bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Modlete se, aby náš Pán i nadále konal své mocné dílo na Zanzibaru a dával své církvi růst ve věrnosti i v počtu.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte solidaritu s naší křesťanskou rodinou v Tanzanii můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.