Aktuálně

 

03. 04. 2014

Keňa: Při ozbrojeném útoku na kostel přišlo o život šest lidí

 

 
Křesťan zraněný při útoku na kostel v Mombase (fotografie: World Watch Monitor)

(Open Doors, World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide)

 

23. března v ranních hodinách, když se členové místního společenství shromáždili k bohoslužbě v kostele v Likoni, pronikl zadním vchodem do budovy neznámý maskovaný muž a začal do přítomných bez rozmyslu střílet. Část křesťanů se pokusila uprchnout hlavním vchodem, byli však zasaženi střelbou dalších útočníků čekajících venku.

 

„Násilím pronikli dovnitř zadním vchodem a postřelili hlídače, který se ještě připotácel do kostela, kde se zhroutil. Jeden z útočníků vykřikl ‚Alláh Akbar!‘ a poté začal střílet na všechny strany,“ popsal útok zcela zničený muž, který incident přežil.

 

Stejně nečekaně jako přišli, přestali útočníci náhle střílet a zmizeli v okolních slumech, jako by se nic nestalo. Policisté na místě nalezli krabici s 36 zásobníky munice.

 

Šest křesťanů na místě zemřelo a více než dvacet jich skončilo v nemocnici. Mnozí utrpěli střelná zranění, několik dalších si ublížilo při panickém úprku z kostela.

 

Přestože se podle poslední zprávy k odpovědnosti za útok nikdo nepřihlásil, všeobecně se předpokládá, že se jednalo o akci teroristické skupiny somálských islamistů al-Šabáb nebo jejích sympatizantů.

 

Zatímco mnnozí lidé truchlí nad ztrátou svých blízkých při tomto neospravedlnitelném útoku, modlete se, aby vzhlíželi k Bohu a hledali o něj útěchu a sílu na každý další den. Modlete se, aby Bůh zahrnul svou láskou všechny, kdo při útoku utrpěli fyzická zranění i psychická traumata, a proste za jejich brzké a úplné zotavení. Přimlouvejte se také za útočníky, aby činili pokání ze spáchaných násilností a navázali osobní vztah s Ježíšem Kristem, který promění jejich životy.

 

Modlitbu za oběti tohoto děsivého útoku můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.