Aktuálně

 

04. 04. 2014

Indie: Křesťané po celé zemi se stávají terčem pronásledování pro svou víru

 

 

(Evangelical Fellowship of India, Morning Star News)

 

5. března kolem půlnoci skupina čítající přibližně 30 hinduistických radikálů násilím pronikla do domu pastora Ramsaie Netama v Bhanúpratappuru (spolkový stát Čatísgarh). Vetřelci pastora obvinili z násilného obracení lidí ke křesťanství a z praktikování čarodějnictví. Následně jej odvlekli do kulturního domu, kde ho zmlátili, stejně jako jeho dva syny, kteří se snažili otce bránit. Ráno dorazili na místo policisté a převezli pastora Ramsaie do nedaleké nemocnice, kde mu bylo ošetřeno vážné poranění hlavy. Policisté však případ zaprotokolovali jako „zranění způsobené pádem ze stromu“.

 

11. března v distriktu Kandhamál ve spolkovém státě Uríša radikálové vyhrožovali fyzickým napadením skupině křesťanů, kteří sbírali kameny na výstavbu modlitebny. Od srpna 2008, kdy atentát na místního hinduistického vůdce v Uríše (dříve Urísa) vyvolal vlnu násilností, je život místních křesťanů obtížný. Věřící jsou všemožnými způsoby omezováni, diskriminováni a stávají se terčem výhrůžek hinduistických radikálů – jen kvůli své víře v Krista.

 

16. března byla ve městě Betul ve spolkovém státě Madhjapradéš zadržena trojice křesťanů. Místní hinduističtí radikálové doprovázení policisty a zástupci médií si vynutili ukončení nedělní bohoslužby a nařkli křesťany z násilných konverzí. Když se policisté ptali přítomných, kolik peněz za svou konverzi obdrželi, „členové společenství jim řekli, že přišli na shromáždění dobrovolně aby se modlili, žádné peníze jim nikdo nedal, ani nebyli obráceni násilím,“ informoval jeden z křesťanů. Na nátlak radikálů však policisté odvedli pastora a další dva křesťany na stanici, kde je zmlátili a zahájili trestní stíhání. 27. března byli propuštěni na kauci po zásahu oblastních církevních vedoucích.

 

V panující nepřátelské atmosféře jsou indičtí křesťané naplněni obavami z blížících se všeobecných voleb, které začnou tento měsíc. Podle průzkumů by měla zvítězit hinduistická nacionalistická strana, což by mohlo znamenat ještě více násilností namířených proti církvi.

 

Zatímco indičtí křesťané čelí pro svou víru útokům a nepravdivým obviněním, modlete se, aby si církev v celé zemi zachovávala jednotu a směle demonstrovala Boží lásku. Proste, aby Bůh zcela uzdravil a obnovil všechny, kdo v uplynulých týdnech utrpěli zranění nebo skončili ve vazbě. Kéž veškeré pokusy o ukončení jejich svědectví jen posílí a pročistí jejich rozhodnutí k následování Krista. Modlete se, aby náš Pán povzbuzoval indické křesťany i během nadcházejících voleb, aby nepřestávali důvěřovali, že se naplní jeho vůle.

 

Více informací o zkouškách, kterými naši indičtí bratři a sestry procházejí, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.