Aktuálně

 

04. 04. 2014

Indie: Křesťané po celé zemi se stávají terčem pronásledování pro svou víru

 

 

(Evangelical Fellowship of India, Morning Star News)

 

5. března kolem půlnoci skupina čítající přibližně 30 hinduistických radikálů násilím pronikla do domu pastora Ramsaie Netama v Bhanúpratappuru (spolkový stát Čatísgarh). Vetřelci pastora obvinili z násilného obracení lidí ke křesťanství a z praktikování čarodějnictví. Následně jej odvlekli do kulturního domu, kde ho zmlátili, stejně jako jeho dva syny, kteří se snažili otce bránit. Ráno dorazili na místo policisté a převezli pastora Ramsaie do nedaleké nemocnice, kde mu bylo ošetřeno vážné poranění hlavy. Policisté však případ zaprotokolovali jako „zranění způsobené pádem ze stromu“.

 

11. března v distriktu Kandhamál ve spolkovém státě Uríša radikálové vyhrožovali fyzickým napadením skupině křesťanů, kteří sbírali kameny na výstavbu modlitebny. Od srpna 2008, kdy atentát na místního hinduistického vůdce v Uríše (dříve Urísa) vyvolal vlnu násilností, je život místních křesťanů obtížný. Věřící jsou všemožnými způsoby omezováni, diskriminováni a stávají se terčem výhrůžek hinduistických radikálů – jen kvůli své víře v Krista.

 

16. března byla ve městě Betul ve spolkovém státě Madhjapradéš zadržena trojice křesťanů. Místní hinduističtí radikálové doprovázení policisty a zástupci médií si vynutili ukončení nedělní bohoslužby a nařkli křesťany z násilných konverzí. Když se policisté ptali přítomných, kolik peněz za svou konverzi obdrželi, „členové společenství jim řekli, že přišli na shromáždění dobrovolně aby se modlili, žádné peníze jim nikdo nedal, ani nebyli obráceni násilím,“ informoval jeden z křesťanů. Na nátlak radikálů však policisté odvedli pastora a další dva křesťany na stanici, kde je zmlátili a zahájili trestní stíhání. 27. března byli propuštěni na kauci po zásahu oblastních církevních vedoucích.

 

V panující nepřátelské atmosféře jsou indičtí křesťané naplněni obavami z blížících se všeobecných voleb, které začnou tento měsíc. Podle průzkumů by měla zvítězit hinduistická nacionalistická strana, což by mohlo znamenat ještě více násilností namířených proti církvi.

 

Zatímco indičtí křesťané čelí pro svou víru útokům a nepravdivým obviněním, modlete se, aby si církev v celé zemi zachovávala jednotu a směle demonstrovala Boží lásku. Proste, aby Bůh zcela uzdravil a obnovil všechny, kdo v uplynulých týdnech utrpěli zranění nebo skončili ve vazbě. Kéž veškeré pokusy o ukončení jejich svědectví jen posílí a pročistí jejich rozhodnutí k následování Krista. Modlete se, aby náš Pán povzbuzoval indické křesťany i během nadcházejících voleb, aby nepřestávali důvěřovali, že se naplní jeho vůle.

 

Více informací o zkouškách, kterými naši indičtí bratři a sestry procházejí, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.