Aktuálně

 

05. 04. 2014

Pákistán: Křesťané odsouzeni k trestu smrti za rouhání

 

 
Radikální islamisté napadli kolonii Joseph v březnu 2013 (fotografie: Abid Nawaz, World Watch Monitor)

(Release International, World Watch Monitor)

 

Sawan Masih, křesťanský metař z Láhauru a otec tří dětí, byl 27. března odsouzen k trestu smrti za rouhání. Kromě toho mu byla vyměřena pokuta ve výši 200 000 rupií (přibližně 40 tisíc korun). Soudní slyšení proběhlo ve vězeňském táboře v Láhauru, který Sawan z bezpečnostních důvodů nemůže opustit, neboť je mu stále vyhrožováno zabitím.

 

Sawanův trest vychází z rozhovoru s muslimským přítelem v březnu 2013. Dva dny po jejich debatě více než 3000 muslimů zcela zničilo okolí Sawanova obydlí v kolonii Joseph. Výtržníci plenili a zapalovali křesťanské domy, obchody a kostely a připravili o domov stovky rodin.

 

Sawan s rodinou jsou podle dostupných zpráv vyneseným rozsudkem naprosto šokováni. Právní zástupci připravují odvolání k vrchnímu soudu v Láhauru, do jehož jurisdikce rozsudky zahrnující trest smrti spadají.

 

26. března proběhlo u vrchního soudu v Láhauru zatím poslední přelíčení v rámci odvolacího procesu Asie Bibi proti jejímu trestu smrti. Přelíčení trvalo pouhých 10 minut, protože se nedostavil právní zástupce žalující strany. Další slyšení je naplánováno na 14. dubna. (Asia Bibi je vůbec první ženou v pákistánské historii, která byla k trestu smrti za rouhání odsouzena.)

 

Modlete se, aby Bůh obdařil moudrostí a svou přízní týmy advokátů Sawana i Asie, kteří stojí proti pákistánskému právnímu systému. Když budete přinášet oba vzácné pronásledované věřící před našeho Pána, vyprošujte sílu a odvahu také jejich blízkým – kéž spočinou v Božím zaslíbení, že je neopustí ani se jich nezřekne (4. Mojžíšova 31,6). Kéž jsou odvolání úspěšná a oba křesťané mohou být brzy propuštěni z vězení a znovu se shledají s rodinami. V neposlední řadě se modlete také za to, aby Sawan i Asia vydávali smělé svědectví o Boží dobrotě a přivedli mnohé k víře v Ježíše.

 

Více informací o pronásledované církvi v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Martin Š., Zlín (06.04.2014 11:50:10)
Prosím ať tímto projdou jako Danielovi druzi ohnivou pecí v knize Daniel. ať se jich zlo nedotkne. Bože děkuji ti, že ty jednáš.. Děkuji ti, že se mohou skrze TEbe radovat z utrpení, protože ty jim požehnáš a mají věčný život s Tebou. Prosím Buď vůle Tvá. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.