Aktuálně

 

12. 04. 2014

Turkmenistán: Ježíšův následovník stále zůstává ve vězení kvůli své víře

 

 
Umid Godžajev

(Hlas mučedníků USA, Forum 18 News Service)

 

Umid Godžajev, třicetiletý manžel a otec tří dětí, stále zůstává ve vězení kvůli své víře.

 

Začátkem roku 2012 se Umid pohádal se čtveřicí sousedů kvůli přístupu k obecní studně v osadě Daşoguz. Umid se při následné potyčce musel bránit, přičemž udeřil jednoho z oponentů do hlavy cihlou a způsobil mu zranění. Muž si na Umida stěžoval na místní policii. O několik dní později se s ním Umid s rodinou usmířili a uhradili mu lékařské výdaje. Postižený muž odmítl iniciovat zahájení trestního stíhání, policisté se však dozvěděli, že je Umid křesťan a sami trvali na tom, že se případ musí dostat k soudu.

 

Umid byl odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody na základě obvinění z „chuligánství“ – jako jediný z mužů, kteří se do rvačky zapojili. Jeden z vyšetřovatelů řekl příbuzným, že soud Umidovi neodpustí, protože je křesťan.

 

V průběhu téměř dvou let strávených ve vězení byly vyhlášeny již čtyři všeobecné amnestie, během kterých byli propuštěni i vězni obvinění ze stejného přestoupení zákona jako Umid, křesťan však zůstává za mřížemi. „Umidovi v pracovním táboře řekli, že se na něj amnestie nevztahují, protože si čte Bibli,“ uvedl křesťan, který se s ním zná osobně.

 

Kvůli Umidově uvězění musela jeho žena Malahat odejít ze zaměstnání, aby se doma starala o děti. V důsledku výpadku hlavního zdroje příjmů se rodina potýká s nedostatkem financí.

 

Modlete se za Umida, Malahat a jejich děti a proste, aby Bůh otevřel cestu k Umidově propuštění. Modlete se, aby mu nepřestali vzdávat díky, ve všech věcech a za všech okolností. Proste, aby Bůh naplnil každou potřebu Malahat, která nyní zůstala sama na výchovu dětí. Modlete se také za křesťany v jejich okolí, aby rodině poskytli modlitební i hmotnou podporu. Modlete se také za představitele státních orgánů zapojených do případu Umida a jeho rodiny a proste, aby usilovali o spravedlnost a hájili pravdu.

 

Prostřednictvím naší stránky Writing Letters můžete sestavit dopis pro Umida v jeho rodném jazyce (viz odkaz v sekci Související odkazy níže).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.