Aktuálně

 

12. 04. 2014

Turkmenistán: Ježíšův následovník stále zůstává ve vězení kvůli své víře

 

 
Umid Godžajev

(Hlas mučedníků USA, Forum 18 News Service)

 

Umid Godžajev, třicetiletý manžel a otec tří dětí, stále zůstává ve vězení kvůli své víře.

 

Začátkem roku 2012 se Umid pohádal se čtveřicí sousedů kvůli přístupu k obecní studně v osadě Daşoguz. Umid se při následné potyčce musel bránit, přičemž udeřil jednoho z oponentů do hlavy cihlou a způsobil mu zranění. Muž si na Umida stěžoval na místní policii. O několik dní později se s ním Umid s rodinou usmířili a uhradili mu lékařské výdaje. Postižený muž odmítl iniciovat zahájení trestního stíhání, policisté se však dozvěděli, že je Umid křesťan a sami trvali na tom, že se případ musí dostat k soudu.

 

Umid byl odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody na základě obvinění z „chuligánství“ – jako jediný z mužů, kteří se do rvačky zapojili. Jeden z vyšetřovatelů řekl příbuzným, že soud Umidovi neodpustí, protože je křesťan.

 

V průběhu téměř dvou let strávených ve vězení byly vyhlášeny již čtyři všeobecné amnestie, během kterých byli propuštěni i vězni obvinění ze stejného přestoupení zákona jako Umid, křesťan však zůstává za mřížemi. „Umidovi v pracovním táboře řekli, že se na něj amnestie nevztahují, protože si čte Bibli,“ uvedl křesťan, který se s ním zná osobně.

 

Kvůli Umidově uvězění musela jeho žena Malahat odejít ze zaměstnání, aby se doma starala o děti. V důsledku výpadku hlavního zdroje příjmů se rodina potýká s nedostatkem financí.

 

Modlete se za Umida, Malahat a jejich děti a proste, aby Bůh otevřel cestu k Umidově propuštění. Modlete se, aby mu nepřestali vzdávat díky, ve všech věcech a za všech okolností. Proste, aby Bůh naplnil každou potřebu Malahat, která nyní zůstala sama na výchovu dětí. Modlete se také za křesťany v jejich okolí, aby rodině poskytli modlitební i hmotnou podporu. Modlete se také za představitele státních orgánů zapojených do případu Umida a jeho rodiny a proste, aby usilovali o spravedlnost a hájili pravdu.

 

Prostřednictvím naší stránky Writing Letters můžete sestavit dopis pro Umida v jeho rodném jazyce (viz odkaz v sekci Související odkazy níže).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.