Aktuálně

 

25. 04. 2014

Turecko: Pastor se u soudu setkal s účastníky spiknutí, kteří mu usilovali o život

 

 
Pastor Emre

(Hlas mučedníků, USA)

 

1. dubna proběhlo první přelíčení v rámci procesu se skupinou třinácti lidí, kteří se spolčili za účelem vraždy pastora Emre Karálího. K soudu se dostavil i pastor. Procesu je v Turecku věnována značná mediální pozornost.

 

Turečtí policisté v lednu 2013 odhalili plán atentátu na pastora Emre a zadrželi několik účastníků spiknutí. Pastor se dozvěděl, že do přípravy jeho vraždy bylo zapojeno více než deset lidí. Někteří z nich se infiltrovali do jeho sboru a dokonce mu hlídali děti.

 

K soudu doprovázelo pastora devět křesťanů, do soudní sítě však byl vpuštěn jediný z nich, profesí novinář. Ostatní čekali venku a během dvou a půl hodinového přelíčení se modlili. Při přesunu do soudní budovy a zpátky pastora doprovázela ochranka.

 

K soudu se nakonec dostavilo pouze šest z třinácti obviněných. Soudce si vyslechl Emreho výpověď a pastor později zmínil, že „soudce jevil značný zájem o mou víru. Kladl mi různé otázky… dostal jsem úžasnou příležitost, abych ho seznámil s evangeliem.“

 

V průběhu přelíčení tři pachatelé požádali pastora o odpuštění. Tvářili se provinile a tvrdili, že nevěděli, do čeho se zapletli. Podle pastorových slov ho ostatní obžalovaní „obvinili z neúcty ke Koránu a matení mysli dětí“.

 

Další přelíčení čeká pastora Emre 19. června. Prosí o modlitby za zdárný průběh procesu a spravedlivý výsledek. Řekl nám, že se pevně drží slova z Izajáše 41,10: „Neboj se, vždyť já jsem s tebou, nerozhlížej se úzkostlivě, já jsem tvůj Bůh. Dodám ti odvahu, pomocí ti budu, budu tě podpírat pravicí své spravedlnosti.“ Modlete se, aby si Bůh použil svědectví pastora Emre k proměně životů lidí, kteří jej měli v úmyslu zavraždit. Proste také za soudce, kteří v případu rozhodují.

 

Vlastní modlitby nebo úryvky z Písma můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.