Aktuálně

 

08. 05. 2014

Nigérie: Příslušníci hnutí Boko Haram unesli několik set dívek

 

 
Modlete se za bezpečí nejbezbrannějších a nejzranitelnějších obyvatel Nigérie.

(Open Doors, CNN, The Toronto Star)

 

V převážně křesťanské enklávě Chibok ve spolkovém státě Borno nedávno došlo k hromadnému únosu dívek ze střední školy, načež celou oblast zachvátila panika. Většina studentek ve věku 16 až 20 let patří k různým místním církvím, školu však v době incidentu navštěvovaly také muslimky.

 

Příslušníci radikální islamistické skupiny Boko Haram vtrhli do školní budovy v noci 14. dubna. Radikálové předstírali, že jsou vojáci a tvrdili, že dívky chtějí ochránit. Nejméně 270 jich dostali z budovy, naložili do automobilů a odvezli hluboko do lesa. Od té doby se přibližně čtyřiceti z nich podařilo utéct, místo pobytu ostatních není známo. Existují obavy, že byly dívky převedeny přes hranice do Kamerunu a Čadu. Podle dostupných zpráv již byly některé z nich donuceny k sňatku. 5. května se k odpovědnosti za útok přihlásil vůdce Boko Haram a potvrdil, že má dívky v úmyslu prodat.

 

Modlete se, aby Bůh, který jistě drží své vzácné dcery ve svých rukou, nalezl způsob, jak se budou moci znovu shledat se svými rodinami. Modlete se i za zoufalé příbuzné a přátele, kteří napjatě čekají na zprávy o unesených dětech, aby spočinuli v ujištění o Boží lásce a zaopatření. Modlete se také za radikály z řad Boko Haram, aby i oni dostali možnost slyšet „Dobrou zprávu“ o Ježíši a uvěřit v něj. A nezapomínejme v modlitbách ani na příslušníky místních orgánů, aby usilovali o zajištění návratu těchto dívek k jejich blízkým.

 

Modlitbu za pohřešované dívky můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.