Aktuálně

 

10. 05. 2014

Čína: Místní orgány nechaly strhnout církevní budovu

 

 
Strhávané zdi budovy společenství San-ťiang (fotografie: ChinaAid).

(World Magazine, China Aid, World Watch Monitor)

 

28. dubna nechaly místní orgány zdemolovat budovu společenství San-ťiang ve městě Wen-čou v provincii Če-ťiang, navzdory předchozí dohodě, že objekt zůstane z větší části zachován. Představitelé tvrdí, že budova oficiálně povoleného společenství byla zdemolována, protože byla mnohem větší, než bylo uvedeno ve stavebním povolení; mnozí místní křesťané však akci vnímají jako útok na rostoucí křesťanskou komunitu.

 

Křesťané obdrželi povolení k výstavbě budovy o půdorysu 1800 metrů čtverečních, místo toho si však postavili kostel s přístavkem na ploše o celkové rozloze 9000 metrů čtverečních. Koncem roku 2013 navštívil město Sia Pao-lung, tajemník komunistické strany v Če-ťiang, kterému údajně vadil velký kříž umístěný na střeše. 3. dubna místní úřady vydaly oznámení, že kostel bude do 15 dní zdemolován. 7. dubna se však zástupcům společenství a města podařilo dohodnout na kompromisu. Větší část budovy měla zůstat zachována, odbourána měla být pouze dvě podlaží ze sedmipatrového přístavku.

 

Navzdory uzavřené dohodě demoliční četa nejprve odbourala z přístavku čtyři podlaží a následně strhla celou budovu, ze které zůstala jen hromada suti. Současně bylo zatčeno a vyslýcháno několik členů společenství. (Do konce dubna bylo podobným způsobem postiženo ještě dalších pět místních společenství – buď demolicí budovy nebo vynuceným odstraněním kříže z modlitebny/kostela.)

 

Členové společenství San-ťiang v současné době bezpochyby prožívají obrovské zklamání. Modlete se, aby se kvůli tomu nepřestali scházet k bohoslužbám a uvědomovali si důležitost oslavování Boha za všech okolností a ve všech věcech. Kéž jejich neochvějná oddanost Pánu a jeho přikázání milovat nepřátele naplní mnohé místní obyvatele touhou dozvědět se více o Ježíši. Modlete se, aby Bůh v nadcházejících týdnech a měsících obdařil moudrostí a zahrnul svou milostí místní úředníky i církevní vedoucí, aby napětí polevilo a mohlo dojít k celkovému ozdravení situace a zbývající církevní budovy ve městě již neutržily žádnou újmu. Kéž Bůh i nadále naplňuje své vyšší a hlubší plány s tímto společenstvím a ostatními společenstvími ve městě (Římanům 8,28).

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Číny, mohla by vás zaujmout například kniha Smělý jako beránek, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.