Aktuálně

 

10. 05. 2014

Čína: Místní orgány nechaly strhnout církevní budovu

 

 
Strhávané zdi budovy společenství San-ťiang (fotografie: ChinaAid).

(World Magazine, China Aid, World Watch Monitor)

 

28. dubna nechaly místní orgány zdemolovat budovu společenství San-ťiang ve městě Wen-čou v provincii Če-ťiang, navzdory předchozí dohodě, že objekt zůstane z větší části zachován. Představitelé tvrdí, že budova oficiálně povoleného společenství byla zdemolována, protože byla mnohem větší, než bylo uvedeno ve stavebním povolení; mnozí místní křesťané však akci vnímají jako útok na rostoucí křesťanskou komunitu.

 

Křesťané obdrželi povolení k výstavbě budovy o půdorysu 1800 metrů čtverečních, místo toho si však postavili kostel s přístavkem na ploše o celkové rozloze 9000 metrů čtverečních. Koncem roku 2013 navštívil město Sia Pao-lung, tajemník komunistické strany v Če-ťiang, kterému údajně vadil velký kříž umístěný na střeše. 3. dubna místní úřady vydaly oznámení, že kostel bude do 15 dní zdemolován. 7. dubna se však zástupcům společenství a města podařilo dohodnout na kompromisu. Větší část budovy měla zůstat zachována, odbourána měla být pouze dvě podlaží ze sedmipatrového přístavku.

 

Navzdory uzavřené dohodě demoliční četa nejprve odbourala z přístavku čtyři podlaží a následně strhla celou budovu, ze které zůstala jen hromada suti. Současně bylo zatčeno a vyslýcháno několik členů společenství. (Do konce dubna bylo podobným způsobem postiženo ještě dalších pět místních společenství – buď demolicí budovy nebo vynuceným odstraněním kříže z modlitebny/kostela.)

 

Členové společenství San-ťiang v současné době bezpochyby prožívají obrovské zklamání. Modlete se, aby se kvůli tomu nepřestali scházet k bohoslužbám a uvědomovali si důležitost oslavování Boha za všech okolností a ve všech věcech. Kéž jejich neochvějná oddanost Pánu a jeho přikázání milovat nepřátele naplní mnohé místní obyvatele touhou dozvědět se více o Ježíši. Modlete se, aby Bůh v nadcházejících týdnech a měsících obdařil moudrostí a zahrnul svou milostí místní úředníky i církevní vedoucí, aby napětí polevilo a mohlo dojít k celkovému ozdravení situace a zbývající církevní budovy ve městě již neutržily žádnou újmu. Kéž Bůh i nadále naplňuje své vyšší a hlubší plány s tímto společenstvím a ostatními společenstvími ve městě (Římanům 8,28).

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.