Aktuálně

 

11. 05. 2014

Eritrea: Policisté zadrželi pět členů společenství z oficiálně povolené denominace

 

 

(Open Doors, Morning Star News)

 

Ve městě Asmara bylo nedávno zadrženo pět křesťanů, kteří právě dokončovali přípravu na pastorační službu. Přestože zatýkání křesťanů není v Eritreji ničím mimořádným, v tomto konkrétním případě patřili všichni zadržení věřící k lutherské církvi – jednomu ze čtyř oficiálně uznávaných náboženských uskupení v zemi. (Zbývajícími třemi „legálními“ skupinami jsou pravoslavná církev, římskokatolická církev a sunnitský islám.)

 

Petros Yosief, Bemnet Tesfay, Aklilu Tesfay, Ermias Hadgu a Aron Mehretu byli zadrženi a převezeni na policejní stanici krátce poté, co jejich společenství 20. dubna oznámilo blížící se ordinaci.

 

„Tento případ zatýkání jasně ukazuje, že ani společenství z oficiálně povolených denominací nejsou imunní vůči vměšování státních orgánů,“ poznamenal místní zdroj a jiný dodal: „Zatčení těchto budoucích pastorů nám připomíná jeden z největších problémů, kterým je eritrejská církev vystavena. Kvůli neustálému střídání pastorů (v důsledku zatýkání nebo vyhrožování) máme problémy s dlouhodobou, biblicky konsistentní pastorační péčí o křesťany.“

 

Přimlouvejte se za těchto pět nedávno zadržených křesťanů a proste, aby je Bůh posiloval a naplňoval svým pokojem. Kéž jsou brzy propuštěni na svobodu, aby mohli Bohu sloužit v oblasti vedení a podpory jeho lidu. Do té doby jim vyprošujte příležitosti k rozhovorům o evangeliu s policisty a dozorci, kteří je zadržují. Pamatujte také na tisíce dalších křesťanů, kteří v současné době živoří v eritrejských věznicích. Modlete se, aby i nadále vzhlíželi k Bohu a hledali u něj vytrvalost a milost a nepřestali doufat ve své propuštění.

 

Více informací o nebezpečích, kterým jsou eritrejští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.