Aktuálně

 

16. 05. 2014

Nigérie: Radikálové zavraždili křesťana, který pomáhal Hlasu mučedníků jako dobrovolník

 

 
Nigerijský křesťan s výtisky bulletinu vydávaného tamějším Hlasem mučedníků.

(Hlas mučedníků, USA)

 

Radikálové z islamistické skupiny Boko Haram koncem dubna zavraždili muže, který pomáhal Hlasu mučedníků jako dobrovolník. K incidentu došlo ve městě Gwoza ve spolkovém státě Borno. „Jeho smrt šokovala téměř celou místní křesťanskou komunitu,“ uvedl jiný místní spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Zavražděný dobrovolník doručoval zájemcům stovky výtisků nigerijského vydání bulletinu. Kromě toho odvážel vlastním autem oběti útoků do nemocnice a také sloužil jako kontaktní osoba mezi pracovníky Hlasu mučedníků a místními lidmi – vdovami, zraněnými, pastory a dalšími křesťanskými vedoucími. Vrazi při útoku odcizili 500 výtisků bulletinu z křesťanova vozu a pastoři v oblasti se nyní modlí, aby bulletin oslovil i místní radikály.

 

Křesťané v Gwoza, které se nachází pouhých osm kilometrů od hranice s Kamerunem, čelí útokům povstalců z Boko Haram dlouhodobě. Z města již uprchly tisíce lidí, zatímco radikálové vyrabovali stovky obytných domů, církevních budov a provozoven firem patřících křesťanům.

 

Když se budeme přimlouvat za situaci v Gwoza, v prvé řadě Bohu poděkujme za oddanou službu tohoto věrného spolupracovníka Hlasu mučedníků. Můžeme se radovat, že nyní prožívá život v plnosti, nezapomínejme však na modlitbách ani na jeho rodinu, přátele a všechny, kterým láskyplně pomáhal a kteří nyní truchlí nad jeho tragickým skonem. Připojte se také k modlitbám místních pastorů za to, aby se odcizené bulletiny hluboce dotkly životů mnoha radikálů a posloužily jim jako prostředek k navázání vztahu s jediným skutečným Bohem. Předkládejte Pánu na modlitbách celou Nigérii a proste, aby si používal svůj lid k šíření pokoje a zvěstování Boží milosti uprostřed přetrvávajících násilností.

 

Více informací o děsivých zkouškách, kterými naši bratři a sestry v Nigérii procházejí, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.