Aktuálně

 

16. 05. 2014

Nigérie: Radikálové zavraždili křesťana, který pomáhal Hlasu mučedníků jako dobrovolník

 

 
Nigerijský křesťan s výtisky bulletinu vydávaného tamějším Hlasem mučedníků.

(Hlas mučedníků, USA)

 

Radikálové z islamistické skupiny Boko Haram koncem dubna zavraždili muže, který pomáhal Hlasu mučedníků jako dobrovolník. K incidentu došlo ve městě Gwoza ve spolkovém státě Borno. „Jeho smrt šokovala téměř celou místní křesťanskou komunitu,“ uvedl jiný místní spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Zavražděný dobrovolník doručoval zájemcům stovky výtisků nigerijského vydání bulletinu. Kromě toho odvážel vlastním autem oběti útoků do nemocnice a také sloužil jako kontaktní osoba mezi pracovníky Hlasu mučedníků a místními lidmi – vdovami, zraněnými, pastory a dalšími křesťanskými vedoucími. Vrazi při útoku odcizili 500 výtisků bulletinu z křesťanova vozu a pastoři v oblasti se nyní modlí, aby bulletin oslovil i místní radikály.

 

Křesťané v Gwoza, které se nachází pouhých osm kilometrů od hranice s Kamerunem, čelí útokům povstalců z Boko Haram dlouhodobě. Z města již uprchly tisíce lidí, zatímco radikálové vyrabovali stovky obytných domů, církevních budov a provozoven firem patřících křesťanům.

 

Když se budeme přimlouvat za situaci v Gwoza, v prvé řadě Bohu poděkujme za oddanou službu tohoto věrného spolupracovníka Hlasu mučedníků. Můžeme se radovat, že nyní prožívá život v plnosti, nezapomínejme však na modlitbách ani na jeho rodinu, přátele a všechny, kterým láskyplně pomáhal a kteří nyní truchlí nad jeho tragickým skonem. Připojte se také k modlitbám místních pastorů za to, aby se odcizené bulletiny hluboce dotkly životů mnoha radikálů a posloužily jim jako prostředek k navázání vztahu s jediným skutečným Bohem. Předkládejte Pánu na modlitbách celou Nigérii a proste, aby si používal svůj lid k šíření pokoje a zvěstování Boží milosti uprostřed přetrvávajících násilností.

 

Více informací o děsivých zkouškách, kterými naši bratři a sestry v Nigérii procházejí, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.