Aktuálně

 

20. 05. 2014

Čína: Zaopatření a modlitby

 

 
Cchaj Chung s fotografií manžela pořízenou během návštěvy ve vězení.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 20. května 2014)

 

Manželka muže uvězněného za spolupráci s křesťanským knihkupectvím v rozhovoru se zástupci partnerské organizace Hlasu mučedníků uvedla, že přestože jí a jejím dětem manžel a otec schází, kromě modliteb její rodina nic nepotřebuje. Cchaj Chung Li, manželka uvězněného Wen-si Li, nedávno hovořila s pracovníky naší sesterské organizace Release International.

 

Wen-si byl v prosinci 2012 odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody za svou spolupráci s křesťanským knihkupectvím. Křesťan z Pekingu pomáhal s rozjezdem knihkupectví v Tchaj-jüanu, správním středisku provincie Šan-si, kde byl také zadržen. Policisté uskutečnili v obchodě razii a podle informací South China Morning Post jeden z policistů na zaměstnance křičel: „Neopovažujte se nám sem přinášet křesťanskou kulturu. Tohle je naše území.“

 

Od manželova zatčení se s ním Cchaj Chung setkala jen jednou (v lednu 2014) a manželovu situaci komentovala slovy „daří se mu dobře a může si i ve vězení číst Bibli, což je úžasná věc“.

 

Přestože se Wen-si nachází ve vězení, stále může dělat to, v čem se mu orgány snaží všemožně zabránit – hovořit s lidmi o evangeliu. Během čekání na zahájení soudního procesu přivedl tři spoluvězně ke Kristu. Když ho Cchaj Chung v lednu navštívila, nadšeně vyprávěl, jak v souvislosti s jeho evangelizačními aktivitami odevzdalo své životy Pánu několik dalších vězňů.

 

Chaj Chung je podle vlastních slov spokojená, že si Bůh používá nepříznivou situaci k naplňování svých dobrých cílů, přestože rodina prochází v důsledku manželova uvěznění mnohými těžkostmi. „Nemyslím si, že manželovo uvěznění je nějakým skutečným neštěstím. Tím nejhorším obdobím jsem si již prošla.“

 

V loňském roce se její dcera stala účastnicí dopravní nehody a skončila v nemocnici. „Tou dobou jsem volala k Bohu a ptala jsem se, proč se naší rodině dějí všechny tyhle věci. Promluvil ke mně následujícím veršem: ‚Stačí, když máš mou milost‘ (2. Korintským 12,9).“

 

Na dotaz Release International, zda má nějaké speciální modlitební potřeby, Cchaj Chung uvedla, že jim jejich sbor poskytuje peníze, které postačují na naplnění všech potřeb. Tato podpora jí nejen zbavuje starostí jak přežít každý další den, ale také děti naplňuje jistotou o jejich otci. „Děti vědí, že je jejich táta ve vězení, ale já jim říkám, že se nedopustil ničeho špatného. Církev se o nás dobře stará.“

 

„Nikdy jsme v ničem netrpěli nedostatkem,“ uvádí Cchaj Chung a potvrzuje, že je pro ně Boží milost dostatečná. Touží jen po tom, aby křesťanští bratři a sestry podporovali její rodinu na modlitbách. „Modlitba je ta nejvzácnější věc na světě.“

 

Prostřednictvím stránek Prisoner Alert můžete bratru Wen-si (Wenxi) Li napsat dopis pro povzbuzení (viz Související odkazy).

 

Zdroj: www.persecution.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Číny, mohla by vás zaujmout například kniha Smělý jako beránek, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.