Aktuálně

 

23. 05. 2014

Severní Korea: Křesťané označováni za příčinu nelítostného porušování lidských práv

 

 
Zasedání Rady pro lidská práva (fotografie: Flickr / United States Mission Geneva)

(Seoul USA)

 

V reakci na nedávnou zprávu Rady pro lidská práva OSN pojednávající o případech porušování lidských práv v Severní Koreji představitel této značně nesvobodné země obvinil specializovaná střediska pro přípravu křesťanských učedníků v severovýchodní Číně z ‚ovlivňování‘ severokorejských občanů.

 

V debatě na zasedání Rady v Ženevě severokorejský vyslanec So Se Pyong prohlásil: „V severovýchodní části Číny existují takzvané církve a kněží, kteří se zabývají pouze šířením nenávisti vůči Korejské lidově demokratické republice. Indoktrinují ilegální uprchlíky rozvracečskou ideologií a posílají je zpátky do naší země s úkoly spočívajícími v podvratné činnosti, ničení našich [národních] hodnot, obchodu s lidmi a dokonce i v teroristických útocích.“

 

Rev. Eric Foley, výkonný ředitel organizace Seoul USA (sesterská misie Hlasu mučedníků, která slouží Severokorejcům v podobných přípravných střediscích) reagoval na Pyongovo vystoupení následovně: „Význam podobných poznámek severokorejských představitelů nesmíme podceňovat. Severní Korea se rozhodla veřejně označit křesťanské misionáře za příčinu porušování lidských práv a dalších vnitrostátních problémů.“

 

Situace severokorejských misionářů v severovýchodní Číně je stále komplikovanější a podle Rev. Foleye problémy nepřicházejí jen z ‚Poustevnického království‘. „Pokud Severní Korea prezentuje misionáře působící v Číně jako zdroj potenciální severokorejské nestability, a pokud označuje Čínu za jejich hostitelskou zemi, mohou misionáři očekávat nárůst intenzity zátahů na církve a přípravná střediska, která se zabývají oslovováním Severokorejců.“

 

Rev. Foley dodal, že severokorejská protikřesťanská rétorika není namířena jen na Čínu. „V oblasti ovlivňování veřejného mínění očekávejme, že Severní Korea bude stále více usilovat o získání sympatií a podpory světové veřejnosti laděním na protikřesťanskou notu. Může se jednat o nejdůležitější vývoj související se službou Severokorejcům za posledních deset let.“

 

Církev v Severní Koreji čelí mnoha překážkám. Poděkujme Bohu za všechny způsoby, kterými mezi svým lidem v této zemi jedná. Modlete se, aby navzdory podobným prohlášením severokorejských představitelů přípravná centra pro křesťanské učedníky v Číně vzkvétala a vychovávala absolventy s touhou sdílet evangelium se svými krajany. Modlete se, aby Bůh obdařil moudrostí a vytrvalostí pracovníky Seoul USA a dalších skupin a jednotlivců, kteří pomáhají našim severokorejským bratřím a sestrám a požehnal jim v jejich úsilí, když se jej snaží zvěstovat a oslavovat.

 

Modlitební prosby za pronásledovanou rodinu v Severní Koreji můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecution Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.