Aktuálně

 

25. 05. 2014

Sierra Leone: „Nikdy se nevrátíme zpátky“

 

 
Další vesnický předák ze Sierry Leone, který odevzdal svůj život Bohu.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 22. května 2014)

 

V severní části Sierry Leone nedávno lehly popelem dvě křesťanské vesnice – krátce poté, co většina obyvatel v návaznosti na aktivity evangelistů podporovaných Hlasem mučedníků uvěřila v Krista.

 

Koncem dubna se náš spolupracovník dozvěděl, že se převážně křesťanská osada Kabo nachází v plamenech. Společně s týmem spolupracovníků vyrazili na několik set kilometrů dlouhou cestu divočinou, aby ve vesnici se 110 obyvateli nabídli pomoc. Na místě už nalezli jen několik posledních stojících obydlí.

 

Přestože kvůli nové víře přišli o všechno, křesťané návštěvníkům řekli: „Poznali jsme světlo a již nikdy se nevrátíme zpátky do temnoty, bez ohledu na to, co nás čeká.“

 

Obyvatelé Kabo následují Krista již dva roky od doby, kdy vesnici navštívil bývalý muslim (dnes evangelista podporovaný Hlasem mučedníků) a zvěstoval jim evangelium. Do té doby se všichni obyvatelé hlásili k islámu nebo místním přírodním náboženstvím, nežil zde ani jeden křesťan.

 

Zatímco členové týmu počítali škody a zvažovali, jak křesťanům co nejlépe pomoci, obdrželi další naléhavou zprávu. Nedaleká vesnice Kasietitie, kde mnoho lidí uvěřilo v Krista teprve před šesti měsíci, se právě nacházela pod útokem a mnoho domů hořelo.

 

Přestože se k odpovědnosti za útoky nikdo nepřihlásil, podle názoru spolupracovníků Hlasu mučedníků se s největší pravděpodobností jedná o pomstu za nedávné případy obrácení.

 

Křesťané v Sieře Leone, zejména služebníci ‚v přední linii‘, kteří cestují od vesnice k vesnici a zvěstují evangelium, čelí protivenství ze strany radikálních muslimů i místních animistů. Z některých oblastí museli pastoři a evangelisté uprchnout, aby si zachránili holé životy. Hlas mučedníků dodává těmto evangelistům v Sieře Leone prostředky jako například jízdní kola a motocykly, aby se mohli snáze dostat do odlehlých oblastí jako je Kabo, a také literaturu, audionahrávky biblických textů a další evangelizační materiály ke sdílení Dobré zprávy.

 

Navzdory silné opozici spolupracovník Hlasu mučedníků tvrdí: „Bůh mezi svým lidem stále jedná.“ Na jednom místě se vesnický předák dozvěděl o Ježíši a rozhodl se stát jeho následovníkem. Aby demonstroval svou upřímnost, zničil všechny předměty, které měly nějakou souvislost s jeho tradičním náboženstvím a vyzval všechny obyvatele, aby učinili totéž. Předák tímto způsobem dovedl 300 lidí ke konverzi ke křesťanství a později se na základě jeho svědectví obrátili další tři náčelníci v oblasti.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.