Aktuálně

 

29. 05. 2014

Pákistán: Křesťanské dívky terčem násilností

 

 
Modlete se za bezpečí pákistánských dětí. (fotografie: Flickr / Hashoo Foundation)

(Evangelical Fellowship of Canada, Hlas mučedníků Austrálie, Daily Times)

 

Rok co rok je v Pákistánu až 700 dívek ve věku 12 až 25 let uneseno, přinuceno k uzavření sňatku s únoscem a konverzi k islámu. V mnoha případech jsou tyto dívky donuceny prohlásit, že se obrátily z vlastní svobodné vůle a pachatelé se tak vyhnou trestu. Když je případ vynuceného manželství a konverze nahlášen na policii, policisté často zcela otevřeně ignorují související zákony. A pokud už se případ někdy dostane k soudu, dívky zůstávají po celou dobu procesu v „péči“ svých únosců.

 

Pákistánská nepočetná křesťanská komunita (křesťané tvoří necelá tři procenta z celkového počtu obyvatel) je jednou z nejchudších a nejzranitelnějších skupin v zemi a ze strany většinové společnosti čelí značné nesnášenlivosti a intenzivnímu pronásledování. Všeobecně rozšířená chudoba má negativní dopad také na křesťanské dívky, které jsou nuceny pracovat jako pomocnice v domácnostech, přičemž jsou vystaveny zneužívání, obtěžování, vynuceným konverzím a v některých případech dokonce přicházejí o život.

 

Koncem dubna otec Marie Šarfráz nahlásil na policii incident, při kterém byla jeho dcera unesena a tři dny hromadně znásilňována. Jak už to v takových případech bývá, útočníci vyvíjeli na rodinu nátlak na uzavření mimosoudní dohody. Příbuzní byli varováni, že pokud na dohodu nepřistoupí, všechny domy křesťanů v jejich městě Distt (Šejkupora) lehnou popelem.

 

Tento měsíc Pákistán navštívil kanadský velvyslanec pro otázky náboženské svobody, Andrew Bennett. Po návratu prohlásil: „Stále jsme velmi znepokojeni případy nábožensky motivovaných násilností v Pákistánu a bezostyšným ignorováním práv jednotlivců všech vyznání na pokojné a bezpečné praktikování svého náboženského přesvědčení.“

 

Pozvedejme na modlitbách Marii i mnohé další pákistánské ženy a dívky, které jsou vystaveny podobným krutostem. Modlete se, aby Bůh pomáhal všem zneužívaným, uzdravil jejich srdce a pomohl jim překonat bolest, strach a hanbu. Modlete se také za všechny, kdo byli uneseni a násilím přinuceni konvertovat k islámu, aby ve svých srdcích i nadále vzdávali chválu skutečnému Bohu a důvěřovali mu, že jim umožní bezpečný návrat domů k rodinám. Přimlouvejte se také za pachatele těchto ohavných činů … modlete se, aby Bůh v jejich srdcích mocně jednal a přivedl je k pokání, aby skrze Kristovu prolitou krev mohli zakusit odpuštění.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.