Aktuálně

 

20. 06. 2014

Irák: Křesťané připravení o domov zoufale prosí o modlitby

 

 
Vyprošujte trpícím Iráčanům bezpečí, sílu a zaopatření, které je udrží při životě. (Fotografie: Flickr / 17th Fires Brigade)

(Release International, The Foundation for Relief and Reconciliation in the Middle East)

 

Zatímco nelítostná armáda radikálů postupuje Irákem a zanechává za sebou zkázu, křesťané naléhavě prosí o modlitby za svou rodnou zemi. Ozbrojenci z organizace Islámský stát v Iráku a Sýrii, násilnické odnože al-Kajdy, již zcela ovládli i město Mosúl.

 

Město historicky známé jako Ninive je tradičním centrem irácké církve. Velká většina místních křesťanů, podle odhadů až tisíc rodin, se připojila k hromadnému exodu přibližně půl milionu obyvatel, kteří uprchli před zkázou, mezi nimi údajně také vojáci.

 

Podle Canona Andrewa Whitea, spolupracovníka kanadského Hlasu mučedníků, je situace velmi nestabilní. „Situace v Iráku je v současné době velice špatná; nejhorší, jaká kdy byla. Většina našich lidí pochází z ‚Ninive‘ a toto město stále považuje za svůj domov. Nyní je toto centrum iráckých křesťanů zcela vypleněno. Také do křesťanských vesnic přijíždějí tanky a rozsévají v nich zkázu.“

 

Zmíněný křesťanský služebník uvedl, že ISIS „oblast zcela ovládla, zničila veškeré státní instituce, propustila všechny vězně na svobodu, připravila o život nesčetné množství lidí…“ Všudypřítomná zkáza láme člověku srdce. „Všude na ulicích leží těla,“ dodává Canon Andrew.

 

Stovky tisíc Iráčanů připravených o domov uprchly před humanitární krizí do Kurdistánu.

 

Míra utrpení a chaosu v Iráku je nepředstavitelná. Přednášejme místní žalostnou situaci před trůn našeho Všemohoucího Boha – s jistotou, že má celý svět ve svých rukou. Modlete se, aby si používal svůj lid k šíření pokoje a zprostředkování milosti lidem, kteří v těchto zápasech trpí. Proste, aby naplnil bezprostřední potřeby mnoha tisíců uprchlíků a současně prosadil dlouhodobá řešení, která přispějí k nastolení míru a stability v zemi. V neposlední řadě se modlete i za radikály, kteří se dopouštějí těchto bezohledných násilností vůči nevinným obyvatelům. Modlete se, aby činili pokání a uvěřili v Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.