Aktuálně

 

21. 06. 2014

Vietnam: Razie v biblické škole, studenti a pastoři zbiti

 

 
Budova biblické školy byla zrekonstruována po demolici v roce 2010.

(partnerské organizace kanadského Hlasu mučedníků, Hlas mučedníků Austrálie)

 

9. června v 11 hodin večer několik stovek lidí – policistů, úředníků, příslušníků civilní obrany a najatých výtržníků – uskutečnilo razii v Mennonitské biblické škole v provincii Binh Duong.

 

Útočníci překonali vstupní bránu a začali ničit budovy, na jejichž střechy naházeli stovky kamenů a poškodili několik vchodových dveří. Nakonec sehnali dohromady a fyzicky napadli 47 studentů a 29 pastorů – někteří z nich se v prostorách biblické školy účastnili rekreačního pobytu. Policisté také surově napadli ředitele školy, pastora Nguyena Hong Quanga. Více než 20 lidí utrpělo při útoku zranění a bylo jim znemožněno vyhledat lékařskou pomoc.

 

Po dvou hodinách se útočníci konečně rozptýlili. Navzdory zastrašování je pastor Quang rozhodnut v práci v biblické škole pokračovat.

 

Zatímco se studenti, zaměstnanci a pastoři zotavují z následků tohoto nesmyslného útoku, modlete se, aby je Bůh zcela uzdravil – na těle i na duchu. Modlete se za všechny, kdo potřebují lékařskou péči, aby jim byla poskytnuta. Poděkujte Bohu za vytrvalost a věrnost pastora Quanga. Modlete se, aby si Bůh mocně použil neochvějné svědectví tohoto pastora a dalších vydaných křesťanských vedoucích ve Vietnamu, kteří žijí zbožné životy na svědectví ostatním věřícím i lidem, kteří dosud spásu v Kristu nepřijali. Modlete se také za představitele státních orgánů, aby respektovali svobodu náboženského vyznání všech občanů a přestali připravovat další útoky na tuto školu.

 

Více informací o pronásledované církvi ve Vietnamu naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.