Aktuálně

 

22. 06. 2014

Uganda: Zraněný pastor slaví návrat domů

 

 
Pastor Umar, který stále používá kompresní obvaz, je vděčný za opětovné shledání s manželkou a dětmi.

(Hlas mučedníků USA)

 

Pastor, který v minulosti utrpěl vážná poranění kvůli vydávání křesťanského svědectví, se 25. května konečně vrátil ke své ženě, šesti dětem a členům svého společenství v Kampale.

 

Bývalého muslima Umara Mulinde na Štědrý den 2011 surově napadli radikálové rozlícení existencí vzkvétajícího společenství o více než tisíci členech, které Umar vedl. Útočníci pastorovi polili obličej a záda kyselinou a od vážně zraněného křesťana utekli s pokřikem „Alláhu Akbar“.

 

V následujících měsících radikálové nepřestali pastorovi a členům jeho společenství vyhrožovat. V červenci 2012 poslali zástupcům společenství vzkaz s varováním: „Nemyslete si, že jste nás přežili.“ V únoru 2013 někdo rozlil kyselinu na zápraží modlitebny.

 

Díky podpoře různých skupin, včetně sesterské misie Hlasu mučedníků ve Spojených státech, byla pastorovi Umarovi zajištěna lékařská péče v Izraeli. Letos v únoru prodělal již osmou plastickou operaci, při které mu lékaři zrekonstruovali ucho a zachránili sluch. Pastorovi řekli, že již může vykonávat veškeré běžné aktivity.

 

Společenství pastora Umara plánuje uspořádat 21. června mimořádnou bohoslužbu na oslavu [jeho návratu], navzdory pokračujícím výhrůžkám. Přestože se policisté budou snažit zajistit bezpečnost, místní křesťané prosí o modlitby. Současně horlivě touží po tom, aby bylo na této akci zvěstováno Boží slovo místním lidem.

 

Poděkujte Bohu za návrat pastora Umara do Ugandy k rodině a přátelům! Kéž je jeho vytrvalá víra mocným svědectvím pro všechny nepřátele evangelia. Modlete se také za to, aby Bůh požehnal nadcházející bohoslužbu. Kéž všichni členové společenství prožijí čas radosti a chvály a současně přispějí k rozšíření Božího slova ve svém okolí. Modlete se, aby Bůh zajistil pokoj a bezpečí po všechny účastníky této akce, stejně jako všech budoucích společných setkání a bohoslužeb.

 

Připojte se k nám ve chvále našeho Boha za uzdravení pastora Umara! Modlitbu díkůvzdání můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.