Aktuálně

 

27. 06. 2014

Súdán: Meriam Ibrahim po krátkém propuštění znovu zadržena

 

 
Daniel a Meriam (fotografie: Gabriel Wani / Facebook)

(Christian Solidarity Worldwide, BBC, Middle East Concern)

 

23. června byla křesťanská manželka a matka propuštěna na svobodu, jen aby byla následující den i s rodinou znovu zadržena na letišti v Chartúmu.

 

Sedmadvacetiletá Meriam Ibahim byla v květnu letošního roku odsouzena za odpadlictví – které je v Súdánu možné trestat oběšením – a také cizoložství, neboť úřady nepovažují její sňatek s křesťanským mužem za platný. V osmém měsíci těhotenství byla umístěna do vězeňské cely, společně s dvacetiměsíčním synem. Koncem května Meriam přikovaná k podlaze porodila děvčátko.

 

Poté co si případ získal celosvětovou pozornost, odvolací soud celý proces přešetřil, původní rozsudek anuloval a nařídil křesťančino propuštění. Radost rodiny však netrvala dlouho. Podle právního zástupce se následující den rodina pokusila nasednout do letadla směřujícího do USA (Daniel je americký občan), když je náhle obstoupilo více než čtyřicet agentů státní bezpečnostní a a zpravodajské služby.

 

Podle posledních zpráv je rodina zadržována na policejní stanici na základě obvinění z padělání úředních dokumentů a křivé výpovědi. Obvinění souvisejí se skutečností, že rodina použila cestovní doklad vydaný velvyslanectvím Jižního Súdánu, ve kterém má Meriam uvedenou „jihosúdánskou“ státní příslušnost. Meriam je však občankou Súdánu.

 

Další komplikaci představuje skutečnost, že nedávný rozsudek odvolacího soudu dosud nebyl oficiálně zveřejněn v písemné podobě. Není tedy známo, zda se generální prokurátor nebude chtít odvolat k vyššímu soudu.

 

Poděkujte Bohu za anulování původních obvinění vznesených proti Meriam. Vzdejme mu chválu za to, že Meriam a její malé děti zachovával po celou dobu pobytu ve vězení. Modleme se za rychlé vyřešení této zatím poslední komplikace. Prosme, aby Bůh nakonec dovedl celou rodinu do bezpečí a umožnil jí vycestovat do Spojených států. Kéž mezinárodní protesty zviditelní také další případy porušování svobody náboženského vyznání v Súdánu a přispějí k větší svobodě všech místních křesťanů. Modlete se i za zainteresované představitele súdánského režimu, aby se jich dotkla neochvějná důvěra Meriam a ve víře se obrátili k Ježíši.

 

Modlitby díkůvzdání za zrušení Meriaminých obvinění i pokračující prosby za její brzké opětovné propuštění můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.