Aktuálně

 

28. 06. 2014

Egypt: Křesťan odsouzen k pěti letům odnětí svobody

 

 
Mohammed Hegazy

(Morning Star News, Middle East Concern)

 

Bishoy Armia Boulous – v minulosti známý pod jménem Mohammed Hegazy – byl 18. června odsouzen k pěti letům odnětí svobody za „narušování pokojného soužití prostřednictvím šíření nepravdivých informací na… evangelizačním (televizním) kanálu“. Kromě toho mu byla vyměřena pokuta ve výši 500 egyptských liber (přibližně 1400 korun).

 

Bishoy byl zadržen 4. prosince loňského roku ve městě Minya v Horním Egyptě. Policisté u něj tehdy nalezli fotoaparát a čtyři flash disky. Zástupci bezpečnostních složek tvrdili, že křesťan přispívá k vytváření „nepravdivého obrazu“, podle kterého je na křesťanech v Minya pácháno násilí.

 

Bishoyův právní zástupce nicméně trvá na tom, že je jedenatřicetiletý křesťan nevinný. „Nespáchal žádný zločin,“ vysvětluje. „I kdyby nafotil nějaké snímky nebo natočil video z protestní akce, je to zcela legální. I kdyby to dělal pro zpravodajskou relaci, je to legální.“ Obhájce je přesvědčen, že trest je ve skutečnosti důsledkem Bishoyova obrácení od islámu ke křesťanství. Obviněný křesťan čelí pronásledování prakticky nepřetržitě od roku 2007, kdy se pokusil dosáhnout oficiální změny náboženské příslušnosti ve svých dokladech.

 

Stále existují obavy, že je Bishoy ve vězení fyzicky týrán, sám obhájce uvedl, že je s jeho klientem „zacházeno nelidským způsobem“. Přibližně za měsíc by mohl začít odvolací proces, tým Bishoyových obhájců se však obává, že odvolání patrně nebude přijato.

 

Překládejte tento případ našemu Pánu v modlitbách a proste, aby svatý Duch osobně pomáhal Bishoyovi právě nyní, kdy to tolik potřebuje. Modlete se, aby dozorci i spoluvězni zacházeli s tímto mladým mužem laskavě a chovali k němu respekt. Kéž se mu naskytnou příležitosti k rozhovorům o víře s lidmi, kteří dosud neznají živého Boha. Vyprošujte týmu Bishoyových právníků moudrost a vytrvalost, když se jej snaží hájit. Pamatujte v modlitbách také na křesťanovu manželku a dvě děti, kteří momentálně žijí v jedné evropské zemi. Kéž je Bůh v tomto nanejvýš stresujícím období naplňuje pokojem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.