Aktuálně

 

29. 06. 2014

Írán: Dva uvěznění křesťané potřebují přímluvné modlitby

 

 
Vlevo: Behnam Írání (fotografie: CSW)
Vpravo: Faršíd Fathi (fotografie: FreeFarshid.org)

Behnam Írání a Faršíd Fathi, dva křesťané uvěznění pro svou víru, naléhavě potřebují naše modlitby a podporu.

 

Pastor Behnam, který si v současné době odpykává šestiletý trest odnětí svobody, byl 7. června v časných ranních hodinách zbit a převezen na neznámé místo. Behnam trpí žaludečními vředy a zažívacími problémy a v únoru se podrobil operaci.

 

Druhému křesťanskému vězni nedávno dozorce rozdrtil nohu, křesťan však nedostal svolení k návratu do nemocnice, kde by mohl pokračovat v léčbě. Faršíd patří k více než třicetičlenné skupině vězňů, kterým dozorci letos v dubnu způsobili různá zranění. Navzdory palčivé bolesti byl převezen do nemocnice až tři dny po úrazu. Lékaři dali Faršídovi nohu do sádry, potřeboval však ještě jednu operaci která mu již byla odepřena. Z lékařského pohledu byla vhodná doba pro operaci promeškána a nyní musí čekat, až mu noha sroste sama.

 

Modlete se, aby Bůh zahrnul Behnama a Faršída svým pokojem a milostí. Bůh dobře ví, kde se Behnam v současné době nachází a v jakém je stavu, nicméně modlete se, aby představitelé íránských orgánů brzy informovali o místě jeho pobytu také jeho blízké. Modlete se i za jeho zdravotní stav, aby se v důsledku posledních událostí nezhoršil. Přimlouvejte se rovněž za Faršída – proste za brzké a úplné uzdravení jeho nohy. Pamatujte v modlitbách také na dozorce v íránských věznicích, aby usilovali o spravedlnost a pokoj a nakonec uvěřili v Ježíše Krista.

 

Pokud chcete tyto muže ve vězení povzbudit, můžete pro ně sestavit dopis v jejich rodném jazyce – navštivte web PrisonerAlert provozovaný americkým Hlasem mučedníků (viz Související odkazy níže).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.