Aktuálně

 

04. 07. 2014

Srí Lanka: Vysmívané křesťany napadl zdivočelý dav

 

 
Modlete se, aby mnozí buddhisté poznali Krista.

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, Hlas mučedníků USA)

 

Rozvášněný dav nedávno napadl pastora a jeho příbuzné. Krátce předtím byla na policii podána stížnost v souvislosti se čtyřmi křesťany, kterým bylo vyhrožováno na modlitebním setkání v soukromém bytě. Přibližně třicetičlenná skupina lidí 11. května pohrozila čtveřici křesťanů fyzickým násilím, pokud se ještě někdy vrátí do vesnice s úmyslem uspořádat zde modlitební setkání.

 

Druhý den ráno se pastor vypravil na policejní stanici, aby podal stížnost na policii. Dohodli se, že se policisté staví ještě ten den ve čtyři hodiny odpoledne u něj doma. Policisté pozvali na setkání ještě dva obviněné křesťany. Zatímco křesťané čekali v pastorově domě na příjezd policie, budovu obklíčilo přibližně 150 místních obyvatel, kteří začali křesťany hlasitě urážet. Příbuzní okamžitě zavolali na stanici, kde je policisté ujistili, že kolegové jsou již na cestě.

 

Přibližně v půl šesté večer přibližně 40 vetřelců překonalo bezpečnostní oplocení kolem pozemku. Vytrhali z plotu několik latí a začali s nimi mlátit do pastorovy dodávky, zatímco další útočníci pronikli do domu a napadli lidi uvnitř. Pastora zasáhli zezadu do krku tyčí, načež upadl do bezvědomí. Útočníci se vyděsili, že pastora zabili a okamžitě se rozprchli. Deset minut poté na místo konečně dorazili policisté a odvezli křesťany na stanici, kde je sedm hodin vyslýchali. Útočníci nebyli ani vyslýcháni, ani zadrženi. Pastor se čtyři dny zotavoval v nemocnici, další tři křesťané byli hospitalizováni dva dny.

 

O dva týdny později podali křesťané na útočníky stížnost. Na přelíčení 29. května soudce policisty napomenul a vyzval k bezodkladnému zatčení všech útočníků.

 

Připojte se k nám v modlitbách za křesťany, kteří se zotavují z následků tohoto nesmyslného útoku. Modlete se, aby Bůh uzdravil všechny zraněné – na těle i na duchu. Kéž je náš Pán povzbuzuje ve víře, aby se nenechali ovládnout strachem a neztratili odvahu, ale bezvýhradně svěřili své životy do Božích rukou. Pamatujte také na pachatele tohoto násilného útoku; modlete se, aby Duch svatý mocně jednal v jejich srdcích a přivedl je ke spáse v Ježíši Kristu.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou naši křesťanští bratři a sestry na Srí Lance vystaveni, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.