Aktuálně

 

05. 07. 2014

Súdán: Mladá matka propuštěna na kauci, čelí však novým obviněním

 

 
Daniel a Meriam (fotografie: Gabriel Wani / Facebook)

(Christian Solidarity Worldwide, The Guardian)

 

Meriam Ibrahim byla zproštěna viny a propuštěna z vězení, následující den ji však zadrželi policisté a od té doby i s rodinou stále zůstává v Súdánu a v současné době čelí novým obviněním.

 

Sedmadvacetiletá Meriam byla v květnu odsouzena za odpadlictví a cizoložství, neboť úřady nepovažovaly její manželství s křesťanem za platné. Přestože byla 23. června propuštěna z vězení, následující den byla s manželem Danielem a dvěma dětmi zadržena na letišti v Chartúmu. Manželé byli obviněni z padělání dokladů a poskytnutí nepravdivých informací v žádosti o pasy vydané velvyslanectvím Jižního Súdánu.

 

Mervyn Thomas z organizace Christian Solidarity Worldwide s těmito obviněními nesouhlasí: „Prodloužení zadržování, ke kterému došlo navzdory předložení věrohodných důkazů oprávněnými představiteli jihosúdánského velvyslanectví a které popírají veškerá obvinění proti nim vznesená, je v rozporu se súdánskými oficiálními postupy i s článkem 9 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech (International Covenant on Civil and Political Rights, ICCPR), jehož je Súdán signatářem.“ Rodina údajně musí zůstat v Súdánu, dokud nebude nový proces uzavřen.

 

Kromě těchto posledních obvinění Meriam nedávno vyjádřila své obavy, že její malá dcerka, která se jí narodila v okovech na podlaze vězeňské cely, může být tělesně postižená kvůli špatnému zacházení, kterému byla matka vystavena v průběhu porodu a bezprostředně před ním.

 

Pokračujte v modlitbách za tuto ztrápenou rodinu. Modlete se, aby je Bůh každý den povzbuzoval a posiloval. Přestože jsou již bezpochyby z celého náročného a traumatizujícího procesu unaveni, kéž nepřestávají vzhlížet ke svému Spasiteli a hledat u něj vedení. Modlete se za brzké zrušení všech obvinění, aby mohli společně opustit Súdán. Vyprošujte Boží moudrost také týmu právníků, kteří tuto vzácnou rodinu zastupují. Modlete se i za jejich novorozenou dceru. Kéž Bůh maličkou posílí a uzdraví ze všech možných zranění a postižení způsobených špatným zacházením ze strany zaměstnanců věznice.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte Meriam a její rodině svou podporu a povzbuzení, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.