Aktuálně

 

12. 07. 2014

Laos: Křesťané nařčeni z vraždy poté, co se modlili za nemocnou ženu

 

 

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News, Human Rights Watch for Lao Religious Freedom)

 

Církevní vedoucí a další čtyři křesťané z osady Saisomboon v provincii Savannakhet byli nařčeni z vraždy v návaznosti na modlitby za nemocnou ženu, která později zemřela. Žena (ve zprávách identifikovaná jen příjmením „Chan“) trpěla poslední dva roky blíže neurčenou chorobou. O její uzdravení se neúspěšně snažila celá řada nejrůznějších léčitelů i lékařů. Po modlitbách církevní vedoucí jménem Kaithong se jí na krátkou dobu udělalo lépe. (Chan se obrátila ke křesťanství letos v dubnu, stejně jako jejích osm dospělých dětí.) 21. června však Chan náhle zemřela a příbuzní začali připravovat křesťanský pohřeb.

 

Přestože vesnický předák původně udělil svolení k pohřbu, 22. června ve spolupráci s místními policisty křesťanům nařídil, aby veškeré přípravy ukončili. Na Chaniny děti byl navíc vyvíjen nátlak, aby podepsaly čestné prohlášení, kterým se měly vzdát své víry. Křesťané tak odmítli učinit a stále trvali na tom, že nechají své matce vystrojit křesťanský pohřeb.

 

Následující den se Kaithong odvolala k nejvyššímu představiteli distriktu Atsaphangthong. Druhý den odpoledne policisté dorazili k domu Chan, kde byli tou dobou shromážděni truchlící příbuzní a a přátelé, a Kaithong zatkli. Společně s ní byli zadrženi ještě další čtyři křesťané – Puphet, Muk, Hasadee a Tiang. Vesnický předák poté požádal několik mnichů, aby pro Chan uspořádali buddhistický obřad a pohřeb.

 

Předák ve spolupráci s policií údajně také naléhal na jednu z Chaniných dcer, aby podepsala prohlášení, že Kaithong podala Chan léky, které úmrtí zapříčinily. Všech pět zadržených je tak nyní zapleteno do případu, který je podle žalobců možné klasifikovat jako vraždu; podle poslední zprávy však není zřejmé, zda byli oficiálně obviněni.

 

Předkládejte tento tragický případ Pánu a modlete se, aby se zastal bratří a sester, kteří byli nespravedlivě zadrženi a nařčeni z trestného činu, zatímco truchlí nad náhlou ztrátou své milované. Kéž brzy vyjde najevo pravda, aby křesťané mohli být propuštěni z vazby a vrátit se k rodinám. Pamatujte na modlitbách také na všechny, kdo truchlí nad smrtí Chan. Kéž naleznou útěchu ve vědomí, že nyní prožívá život v plnosti v nebi. Vyprošujte jejím dětem sílu a pokračující odhodlání k následování Ježíše, aby, odolaly vyvíjenému tlaku a zachovaly si víru. Přimlouvejte se také na představitele orgánů zapojených do tohoto případu. Modlete se, aby usilovali o spravedlnost pro všechny nařčené křesťany.

 

Více informací o pronásledované církvi v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.