Aktuálně

 

18. 07. 2014

Kuba: Představitelé státních orgánů zdemolovali modlitebnu domácího společenství

 

 
Pastor Esmir stojící na troskách svého domu (fotografie: Religión en Revolución)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Představitelé státních orgánů, konkrétně příslušníci státní bezpečnosti a členové kubánské komunistické strany, 2. července zdemolovali dům pastora ve městě Santiago de Cuba na východě země. Pastorovo obydlí sloužilo také jako modlitebna. Neohlášená demolice začala v šest hodin ráno; pastor Emir Torreblanca, jeho manželka a dvě malé děti ve věku dvou a sedmi let tou dobou ještě spali. Rodina je nyní bez střechy nad hlavou.

 

Hlavní vedoucí společenství, pastor Marcos A Perdomo Silva, zcela nesmyslný útok poslal následovně: „Když dorazili na místo, nejprve zničili zamčené vchodové dveře. Následně dovnitř vtrhli policisté s obušky a další muži vyzbrojení mačetami, kteří začali ničit majetek patřící pastorovi i společenství.“ Fotografie zachycují uniformované policisty navigující buldozer, aby rozhrnul trosky na místě, kde stával pastorův dům a modlitebna. Když se členové společenství pokusili odstranit policejní zátarasy blokující silnice, policisté jim zabavili osobní doklady a vyhrožovali jim zatčením.

 

Zástupcům společenství bylo vyhrožováno konfiskací budovy a demolicí již v březnu, poté se však nějakou dobu zdálo, že se představitelé místních orgánů zalekli a stáhli, když si případ získal mezinárodní pozornost. (Domácí společenství má vazby na Apoštolské hnutí, rychle rostoucí síť křesťanských společenství, kterým stát odmítá udělit registraci a považuje je za nelegální.)

 

Předkládejte pastora Esmira a jeho rodinu v modlitbách před našeho Pána. Modlete se, aby v tomto nelehkém období naplňoval každou jejich potřebu. Kéž jejich odevzdanost Pánu slouží jako příklad a inspirace pro další křesťany k následování Boha bez ohledu na to, co se jim snaží diktovat společnost (Skutky 5,29).

 

Více informací o pronásledované kubánské církvi naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.