Aktuálně

 

18. 07. 2014

Kuba: Představitelé státních orgánů zdemolovali modlitebnu domácího společenství

 

 
Pastor Esmir stojící na troskách svého domu (fotografie: Religión en Revolución)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Představitelé státních orgánů, konkrétně příslušníci státní bezpečnosti a členové kubánské komunistické strany, 2. července zdemolovali dům pastora ve městě Santiago de Cuba na východě země. Pastorovo obydlí sloužilo také jako modlitebna. Neohlášená demolice začala v šest hodin ráno; pastor Emir Torreblanca, jeho manželka a dvě malé děti ve věku dvou a sedmi let tou dobou ještě spali. Rodina je nyní bez střechy nad hlavou.

 

Hlavní vedoucí společenství, pastor Marcos A Perdomo Silva, zcela nesmyslný útok poslal následovně: „Když dorazili na místo, nejprve zničili zamčené vchodové dveře. Následně dovnitř vtrhli policisté s obušky a další muži vyzbrojení mačetami, kteří začali ničit majetek patřící pastorovi i společenství.“ Fotografie zachycují uniformované policisty navigující buldozer, aby rozhrnul trosky na místě, kde stával pastorův dům a modlitebna. Když se členové společenství pokusili odstranit policejní zátarasy blokující silnice, policisté jim zabavili osobní doklady a vyhrožovali jim zatčením.

 

Zástupcům společenství bylo vyhrožováno konfiskací budovy a demolicí již v březnu, poté se však nějakou dobu zdálo, že se představitelé místních orgánů zalekli a stáhli, když si případ získal mezinárodní pozornost. (Domácí společenství má vazby na Apoštolské hnutí, rychle rostoucí síť křesťanských společenství, kterým stát odmítá udělit registraci a považuje je za nelegální.)

 

Předkládejte pastora Esmira a jeho rodinu v modlitbách před našeho Pána. Modlete se, aby v tomto nelehkém období naplňoval každou jejich potřebu. Kéž jejich odevzdanost Pánu slouží jako příklad a inspirace pro další křesťany k následování Boha bez ohledu na to, co se jim snaží diktovat společnost (Skutky 5,29).

 

Více informací o pronásledované kubánské církvi naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.