Aktuálně

 

19. 07. 2014

Súdán: Státní orgány nechaly strhnout další církevní budovu

 

 
Stržená budova modlitebny (fotografie: Morning Star News)

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News)

 

30. června státní orgány nechaly strhnout modlitebnu v Thiba al Hamyida v Severním Chartúmu. Plánovanou demolici oznámili křesťanům o den dříve v průběhu nedělních bohoslužeb.

 

Vedoucí křesťanského společenství, Rev. Kwa Shamal, se pokusil demolici zabránit odvoláním k místnímu zastupiteli a předložením důkazů, že je společenství Církve Kristovy oprávněným majitelem pozemku. Reverend byl informován, že úřady mají v plánu modlitebnu odstranit již od roku 2012 a uvolnit tak prostor k výstavbě nemocnice; když však byla církevní budova srovnána se zemí, bylo vydáno povolení k výstavbě mešity, která by měla vyrůst na jejím místě.

 

Demolice se účastnilo přibližně 70 příslušníků bezpečnostních složek vyzbrojených pistolemi a slzným plynem. Přihlížejícím členům společenství bylo vyhrožováno zatčením, pokud se pokusí zasáhnout. „I když zničí tuto modlitebnu, náš Bůh nepřestane být dobrý,“ prohlásil jeden člen společenství. „Skutečnou církví jsme my křesťané. Modlete se za nás i nadále, neboť musíme čelit mnohým obtížím.“

 

Na súdánské křesťany je vyvíjen stále intenzivnější tlak od odtržení Jižního Súdánu v roce 2011. V dubnu 2013 vláda oznámila ukončení vydávání nových licencí pro provoz křesťanských společenství. K demolicím církevních budov od té doby dochází v nezmenšené míře.

 

Modlete se, aby bratři a sestry v Kristu brzy získali novou budovu, ve které se budou moci scházet k bohoslužbám. Kéž se i do té doby navzájem setkávají k obecenství a oslavě Nejvyššího Boha za jeho věrnost a nekonečnou dobrotu. Kéž jejich zápal pro duchovní věci vzbudí v mnoha lidech v okolí zvědavost, aby se toužili dozvědět více o našem Spasiteli Ježíši Kristu a uvěřili v něho. Křesťané v celém Súdánu čelí stále silnějšímu tlaku. Modlete se, aby Duch svatý posiloval jejich odhodlání zvěstovat Ježíše jako Pána a vytrvale chodit po jeho cestách. Modlete se za duchovní probuzení v této oblasti.

 

Modlitbu povzbuzení za pronásledované bratry a sestry v Súdánu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.