Aktuálně

 

25. 07. 2014

Keňa: Křesťané terčem dalších násilných útoků

 

 

(World Watch Monitor, Open Doors)

 

Před měsícem (15. června) bylo v převážně křesťanském městě Mkepetoni zavražděno nejméně 65 lidí. Útoky v oblasti však pokračují. Při červnovém incidentu vtrhlo do osady odhadem 50 útočníků vybavených střelnými zbraněmi, kteří vyvlekli oběti z jejich domů. Ženy a děti propustili, ale každému z mužů položili otázku, zda je muslim nebo křesťan. Pokud někdo odpověděl ‚křesťan‘, byl na místě zastřelen.

 

5. července přibližně 20 útočníků vyzbrojených pistolemi a noži zavraždilo 13 lidí ve vesnici nedaleko Mkepetoni. Jedním z nich byl také Kenya Kazungu, který byl nalezen v tratolišti krve s Biblí položenou na zádech. Jeden přeživší vypověděl, že útočníci vyzvali nemuslimy, aby z oblasti odešli. „Útočníci hovořili somálsky a svahilsky a prohlašovali, že by nemuslimové měli zmizet; pokud tak neučiní, musí konvertovat k islámu.“

 

O dva dny později další útočníci ve večerních hodinách dorazili k modlitebně severně od vesnice, kde právě končila hodina biblického studia. Většina účastníků uprchla, nicméně dva muži, Joseph Kangethe a Kenda Masha, se pokusili ukrýt. Naneštěstí útočníci budovu zapálili a oba křesťané zemřeli. Ve stejnou dobu byla vypleněna další církevní budova ve vesnici Gamba v sousední oblasti.

 

Pokračující útoky stále ve stejném stylu jsou velmi znepokojivé, neboť za nimi patrně stojí somálská islamistická radikální skupina al-Šabáb. Zdroje také naznačují, že se v oblasti vytváří komplikovaná síť skupin s různými politickými a náboženskými zájmy, která vyvolává konflikty založené na pozemkových sporech, náboženském vyznání, etnickém původu i politických názorech.

 

Situace Kristových následovníků v Keni je stále více nejistá. Modlete se, aby Bůh posiloval víru svých dětí. Modlete se také za to, aby představitelé státních orgánů usilovali o spravedlivé vyřešení těchto nelítostných útoků a přijetí adekvátních opatření na ochranu křesťanů, kteří přežili. Kéž jsou pachatelé těchto útoků odhaleni, povoláni k odpovědnosti a nakonec poznají potřebu navázání vztahu s Ježíšem Kristem. Modlete se, aby se církev v Keni šířila světlo a naději mezi lidmi, kteří dosud Boha nepoznali jako svého Pána.

 

Modlitební prosby za příslušníky naší pronásledované rodiny v Keni můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.