Aktuálně

 

26. 07. 2014

Čína: Kao Č’-šeng by měl být příští měsíc propuštěn z vězení

 

 
Kao Č’-šeng

(Christian Solidarity Worldwide, China Aid)

 

Představitelé věznice sdělili příbuznému obhájce lidských práv Kao Č’-Šenga, že křesťan bude příští měsíc propuštěn ns svobodu. Kaova manželka Keng Che v nedávném rozhovoru uvedla, že bratr jejího manžela nedávno kontaktoval věznici Ša-ja, kde je Kao zadržován, aby požádal o povolení k návštěvě. Zástupci věznice mu řekli, že zadržený křesťan bude 7. srpna propuštěn, neboť mu vyprší vyměřený trest. Nijak však nereagovali na bratrův požadavek, aby si mohl Kaa v den plánovaného propuštění z věznice vyzvednout. Později vysvětlili, že musejí nejprve kontaktovat úřad v Pekingu, se kterým dohodnou podrobnosti propuštění. Stále existují jisté pochybnosti, do jaké míry bude Kao po srpnovém propuštění skutečně svobodný, respektive zda bude propuštění nějak podmíněno.

 

Kao je významný křesťanský obhájce lidských práv, proslulý obhajobou příslušníků znevýhodněných skupin, včetně křesťanů. Z tohoto důvodu mu úřady odebraly licenci pro provoz advokátní kanceláře a musel svou činnost ukončit. V roce 2008 byl nelegálně zadržen policií a později odsouzen ke třem letům odnětí svobody s pětiletou podmínkou na základě obvinění ze „snah o podkopání státní moci“. V dubnu 2010 náhle zmizel během návštěvy manželčiných příbuzných v AO Sin-ťiang. V prosinci se objevila zpráva, že Kao porušil pravidla podmínky a musí se vrátit do vězení na další tři roky.

 

Modlete se, aby byl Kao příští měsíc skutečně propuštěn a mohl se vrátit domů, kde ho již netrpělivě očekávají příbuzní a přátelé. Kéž je jeho propuštění opravdu bezpodmínečné a pronásledování tohoto odvážného muže neochvějné víry jednou provždy skončí. Modlete se, aby si Bůh Kaa i nadále používal, ať už ve vězení nebo na svobodě, k šíření povědomí o nespravedlivě trpících a také k posílení víry dalších křesťanů v Číně i po celém světě. Modlete se za respektování svobody náboženského vyznání všech obyvatel Číny.

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.