Aktuálně

 

01. 08. 2014

Indie: Zákazy nehinduistických náboženských aktivit v osadách po celém Čhattísgarhu

 

 
V osadách v indickém spolkovém státě Čhattísgarh je zakazováno otevřené praktikování křesťanství.

(World Watch Monitor, Morning Star News)

 

V celé řadě osad ve spolkovém státě Čhattísgarh byl vydán zákaz otevřeného praktikování křesťanství. Legálnost tohoto kroku je široce zpochybňována a podle informací církevních vedoucích již vedl k nárůstu protikřesťanského násilí. „Situace se stále zhoršuje,“ konstatoval prezident Čhattísgarhského křesťanského fóra. „Protikřesťanská propaganda je stále silnější.“

 

Vyhlášky namířené proti křesťanům byly podle dostupných zpráv přijaty již ve více než padesáti osadách. V jedné z nich se uvádí: „Ve snaze zastavit vlnu vynucených konverzí, kterých se dopouštějí cizí organizátoři náboženských kampaní, a ve snaze zabránit urážkám hinduistických božstev a zvyklostí, (obecní zastupitelstvo) vydává zákaz veškerých náboženských aktivit jako jsou modlitby, společná shromáždění a propagace nehinduistických náboženství.“

 

Podle informací místního církevního vedoucího byl v některých postižených osadách chudým křesťanským rodinám odepřen přístup k obecním studnám a státem poskytované potravinové pomoci (příděly pšenice, rýže nebo cukru). V jedné vesnici bylo dvěma křesťanům nařízeno, aby osadu opustili, nebo budou „čelit následkům“.

 

V Čhattísgarhu bylo již dříve přijato ustanovení, podle kterého musí zájemci o změnu náboženského vyznání požádat o úřední povolení. (Čhattísgarh se tak stal jedním z několika indických spolkových států, ve kterém platí zákony omezující konverze.) Obhájci svobody náboženského vyznání často argumentují, že zákony proti konverzím, které byly formálně zavedeny kvůli ochraně jednotlivců před vynucenou konverzí proti jejich vůli, jsou ve skutečnosti zneužívány jako prostředek k omezování příslušníků náboženských menšin.

 

Pozvedejte na modlitbách naše bratry a sestry ve spolkovém státě Čhattísgarh. Proste, aby je Pán v těchto dnech zkoušek povzbuzoval a posiloval. Zatímco jsou nuceni k zapření své víry nebo nejrůznějším kompromisům, modlete se, aby je Duch svatý naplnil potřebnou silou a dával jim ta správná slova do úst (Lukáš 12,11–12). Modlete se, aby Bůh naplnil moudrostí také jejich vedoucí, když se odvolávají proti zmíněným vyhláškám a usilují o jejich zrušení. Kéž nepřátelé evangelia v tomto spolkovém státě a po celé Indii poznají Ježíše Krista jako svého Spasitele.

 

Více informací o protivenství, kterému jsou příslušníci naší křesťanské rodiny v Indii vystaveni, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.