Aktuálně

 

08. 08. 2014

Nigérie: Další oběti útoků na křesťanská společenství

 

 
Jeden z kostelů, který se stal terčem nedávného útoku. (Fotografie: CSW)

(Morning Star News, Christian Solidarity Worldwide)

 

Ve městě Kano ve stejnojmenném nigerijském spolkovém státě přišli 27. července o život nejméně čtyři křesťané a jeden voják. Když místní věřící odcházeli z nedělní bohoslužby, neznámý útočník přehodil přes plot u kostela výbušninu. Mnoho dalších křesťanů utrpělo zranění a muselo být hospitalizováno.

 

Terčem bombových útoků se v posledních týdnech stalo ještě několik dalších objektů ve městě. Podezíráni jsou příslušníci islamistické radikální skupiny „Boko Haram“ (v překladu „západní vzdělání je hřích“), která usiluje o zavedení islámského právního řádu šaría po celé zemi a jejímž terčem se často stávají právě křesťané.

 

Při jiném incidentu v jižní části spolkového státu Kaduna fulští pastevci 3. srpna vtrhli na bohoslužbu a začali do účastníků shromáždění střílet. Při útoku zabili mladého hlídače u vchodu a několika dalším křesťanům způsobili vážná zranění.

 

V letošním roce došlo v řadě nigerijských spolkových států ke zvýšení počtu útoků na nemuslimské vesnice, které mají na svědomí stále lépe vyzbrojení fulští pastevci. Pokročilá taktika boje i arzenál používaných zbraní vedou řadu zkušených pozorovatelů k závěru, že pastevci udržují styky s hnutím Boko Haram.

 

Zatímco je naše křesťanská rodina v Nigérii vystavena bezohledným útokům příslušníků radikálních skupin i ozbrojených pastevců, modlete se, aby je Bůh chránil před dalšími incidenty, povzbuzoval je a posiloval ve víře. Kéž nepřestanou vzhlížet k Ježíši a hledají u něj milost a sílu k odpuštění pronásledovatelům a všemožným protivníkům, aby je dokázali upřímně milovat a modlit se za ně. Modlete se, aby Bůh obdařil nigerijské vedoucí představitele moudrostí potřebnou k zavedení adekvátních opatření na ochranu místních křesťanů. Kéž sami upřímně touží zajišťovat spravedlnost pro všechny, kdo se již stali obětí těchto bezcitných útoků.

 

Více informací o pokračujících zápasech našich křesťanských bratří a sester v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.