Aktuálně

 

09. 08. 2014

Egypt: Křesťanský konvertita krátce po propuštění znovu zatčen

 

 
Bishoy Armia Boulous (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Bishoy Armia Boulous (dříve známý jako Mohammed Hegazy) byl nedávno propuštěn z vazby, záhy však byl znovu zadržen na základě obvinění z „hanobení islámu“. Jedenatřicetiletý konvertita ke křesťanství byl propuštěn na kauci, poté co se odvolal proti rozsudku z 18. června, kterým byl usvědčen z „podněcování sektářského násilí“. Policisté ho před časem zadrželi s fotoaparátem a několika flash disky v osadě Minya v Horním Egyptě. Svou činností měl údajně přispívat k vytváření „nepravdivého obrazu“, podle kterého v Minya dochází k pronásledování. Místní křesťané však mají dobře zdokumentovánu celou řadu případů únosů na veřejnosti, útoků a poškozování majetku.

 

Povzbuzující zpráva o propuštění na kauci však neměla dlouhého trvání. 21. července byl Bishoy znovu zatčen na základě obvinění poprvé použitých před pěti lety (2009). Podle jednoho z Bishoyových právních zástupců tato nečekaná obvinění zahrnují hanobení zjeveného náboženství, překrucování svaté knihy, zesměšňování náboženských obřadů a také dva případy podněcování ke vzpouře. „Je evidentní, že si ho chtějí nechat ve vězení, protože je to konvertita,“ dodal advokát a poznamenal, že navzdory opětovnému zatčení jeho klienta „je (Bishoyova) víra pevnější než dříve“.

 

Bishoy se stal terčem intenzivního pronásledování v roce 2007, kdy inicioval soudní spor ve snaze dosáhnout změny údaje o náboženské příslušnosti na své identifikační kartě z islámské na křesťanskou.

 

Modlete se za Bishoye, když musí čelit těmto novým obviněním. Kéž společně s celou rodinou spočine v neochvějném ujištění, že Hospodin s ním prochází i tímto údolím (Žalm 23,4). Modlete se za brzké zrušení vznesených obvinění, aby se Bishoy mohl vrátit ke svým blízkým. Vyprošujte Boží moudrost týmu advokátů a soucit všem představitelům státních orgánů, kteří jsou do případu zapojeni. Kéž si Bůh v průběhu celého procesu mocným způsobem používá Bishoyovo svědectví a kéž mnozí Egypťané jeho prostřednictvím vstoupí do opravdového a trvalého vztahu s naším Pánem Ježíšem.

 

Modlitební prosby za Bishoye a jeho blízké můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.