Aktuálně

 

11. 08. 2014

Pákistán: Rutinní víra

 

 
Pastor Edward pokračuje ve zvěstování Božího slova v Pákistánu podobně jako tito dva pastoři (ilustrační foto).

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 11. srpna 2014)

 

Od července 2012 vedl „Edward John“ kurzy šití ve specializovaném středisku v pákistánském Karáčí. Kurzy byly přístupné muslimským i křesťanským zájemcům. Výuku pravidelně zahajoval četbou z Bible a modlitbou. Právě tato jeho „rutina“ zaujala Abiu Ismail – jednu z muslimek, která se na kurz šití zapsala.

 

Postupně začala klást mnoho otázek o Bibli a její zvědavost stále rostla. Chtěla mít vlastní Bibli, kterou by si mohla sama číst. Edward se zdráhal a nechtěl dívce z muslimské rodiny Bibli dát. Odbýval ji několik týdnů. V září se však podvolil a Abia si odnesla Bibli domů. To bylo naposledy, co ji Edward viděl.

 

9. října zahájil výuku jako obvykle – čtením z Bible a modlitbou. Studenti začali pracovat, když do místnosti náhle vtrhl Abiin bratr v doprovodu ještě jednoho muže. Bratr vyhrožoval, že středisko nechá zavřít, a byl bez sebe vzteky, že Edward věnoval jeho sestře Bibli. Obvinil pastora, že obrací muslimy ke křesťanství.

 

O dva dny později došly výhrůžky naplnění. Abiin bratr znovu vtrhl do třídy, tentokrát v doprovodu dalších pěti mužů; všichni byli ozbrojení. Stříleli do vzduchu a vykřikovali, že středisko pro výuku šití je uzavřeno. Téměř 60 studentů se rozprchlo do svých domovů, načež se vetřelci obrátili na Edwarda a jeden z nich ho udeřil pažbou do hlavy. Když upadl na zem, muži ho začali tlouct pěstmi, kopali do něj a mlátili ho holemi. Nakonec jej vyvlekli z budovy ven a nechali ho ležet na ulici.

 

Následující týden se pastor Edward pokusil do střediska vrátit, aby si vyzvedl svoje věci. Majitel budovy, na kterého byl mezitím vyvíjen nátlak, při té příležitosti vypověděl pastorovi smlouvu. Když pastor dorazil na autobusovou zastávku poblíž bývalého střediska, opět ho zaregistroval Abiin bratr. Odvlekl pastora do prázdného domu, kam si bratr přivedl další komplice, kteří pastora znovu bili pěstmi a kopali, tentokrát celých šest hodin. Pastor se pod dopadajícími údery modlil: „Odpusť jim, Pane, neboť nevědí, co činí.“ Nakonec vyvázl živý, ale musel se s rodinou přestěhovat jinam.

 

Navzdory všem těmto událostem pokračuje v modlitbách za muže, kteří se jej pokusili zabít a ukončit jeho službu. Přestože jeho středisko pro výuku šití muselo ukončit činnost, pokračuje pastor Edward ve službě s jiným pastorem. Pracovníkům Hlasu mučedníků řekl: „Setkal jsem se s problémy, ale nepřestal jsem kvůli tomu zvěstovat evangelium. Jakmile dostanu příležitost, sloužím Božímu království. Jsem stále připraven hovořit o evangeliu s přáteli.“

 

Navzdory všem ztrátám pastor Edward nedokáže přestat šířit evangelium nebo si číst Bibli s lidmi ve svém okolí. Je to jeho „rutina“.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.